Soru Sor

Aklınıza takılanları bize sorun

Sevgili hastalarım,

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarının başında ağrı gelmektedir. Özellikle kronik baş, yüz, boyun, sırt, kol, bel ve bacak ağrıları her insanda görülebilen ağrılardır. Bu tip ağrılarda sağlıklı bilgi almak ise temel insan ve hasta hakkıdır.

Ağrılarınız ile ilgili ne merak ediyorsanız, nedeni, var ise devam etmekte olan tedaviniz veya sizin yakınmalarınıza yardımcı olabilecek yöntemler konusunda sorularınızı buradan veya iletişim bilgileri üzerinden sorabilirsiniz.

Ağrısız ve sağlıklı bir yaşam dileklerimle.

06. 06. 2015

Prof. Dr. Hayri T. ÖZBEK

Algoloji / Ağrı Tedavisi Uzmanı

262 Responses to “Soru Sor”

 1. admin Says:

  Ağrılarınız konusunda bilmek istediklerinizi sorunuz.

 2. hüseyin Says:

  ayak bıleklerımde sıddetlı agrılar var 10 yıldır devam edıyor care bulamadım bana yardımcı olursanız sevınırım.

 3. Hayri Özbek Says:

  Geçmiş olsun. ayrıntılı olarak araştırmak gerekir.

 4. ipek Says:

  sayın hocam, annem 65 yaşında ve yaklaşık 10 aydır trigeminal nevralji hastası.ilaç tedavisi ile başlandı fakat iyi bir sonuç alamıyoruz ve artarak devam ettiğini belirtiyor. konuyla ilgili yazınızı ve tedavi imkanlarını dikkatlice okudum.anladığım kadarıyla rft yi önermişsiniz, beni düşündüren yan etkileri.belirtilen yan etkiler kalıcı yada geçici felç olabileceğini açıklıyor.konuyla ilgili istanbulda önerebileceğiniz doktor var mıdır? ayrıca akapunktur tedavi yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz?şimdiden teşekkür ederim

 5. Hayri Özbek Says:

  İpek hanım merhaba, trigeminal nevralji ciddi bir sağlık sorunudur. biz doktorlar uygulayacağımız tedavlerin olabilecek yan etkilerini söylemek zorundayız. ama bu mutlaka olacağı anlamı taşımaz. yani kalıcı bir felç ihtimali düşüktür. tabii istanbulda da bu tedavi ile uğraşan doktor var. eğer ulaşabilirseniz prof.dr. süleyman özyalçın bu konuda çok iyidir. kendisine benim referansımı söyleyebilirsiniz. bu arada ayrıca haberleşebiliriz. akapunktura gelince; ağrı tedavisinde kullanılmaktadır. biz de bazı ağrılarda uyguluyoruz. ancak trigeminal nevralji tedavisinde etkisizdir.
  sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.
  dr. hayri özbek

 6. ipek Says:

  sayın hocam, cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. sayenizde bilgilendim.prof.dr.suleyman ozyalçın ile bağlantıya geçeceğim.

 7. Hayri Özbek Says:

  Thanks.

 8. ata cengiz bulgurcu Says:

  sayın hocam ben gümüşhaneden yazıyorum.Benim sorunum omur ilikte 8 adet fıtıkla ilgili.T5-6 dan T10-11 arasındaoluşan fıklarım var. Fakat ağrılarım hiç dinmiyor.Bu konuylailgili izmirede ikidefa tedavi görsemde sonuç alamadım.Sizide internetten buldum.Omar pasha tedavisi için rahatsız ediyorum. Eğer uygun olursa sizin için telefonla görüşmek isterim.Size daha detaylı bilgi vermek için.Bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz.GEREKİRSE GELEBİLİRİMDE. teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.05385948623 -04562136091tlf

 9. Hayri Özbek Says:

  Cengiz bey merhaba,
  MR sonucunuzu aldım. Bizim tedavimizden yarar görme şansınız var. Ancak bu nedenle buraya gelmeniz gerekiyor. Sizi öncelikle muayene etmem ve sonra da karar veririz.
  Randevu için 0322 338 60 60 tan 3684 sekreterim Ömer bey’i arayın lütfen.

  Sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.

  Dr. Hayri Özbek

 10. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,

  Öncelikle geçmiş olsun. Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum. Ben Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağrı Bilim Dalı’nda çalışıyorum (Adana). Hastanızı getirme şansınız var ise görebilirim. Ayrıca bana sekreterim kanalı ile de ulaşabilirsiniz. Alan kodu ile 0322 338 60 60 santralden Ağrı Bölümü 3684.

  Şimdilik hoşçakalınız.
  Doç.Dr. Hayri Özbek

 11. FİKRİYE DEMİRBAŞ Says:

  hocam 21/07/2010 tarihinde algoloji abd da yanınıza uğradım.Dizle ilgili bir operasyon olacağı söylendi.biraz korkuyorum.Yaşım seksenbeş oldugundan
  dolayı yaşa bağlı oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim benim yaşlarda bu operasyon olanların şikayetlerinde nasıl bir azalma oldu teşekkür ederim

 12. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Yapılacak bir cerrahi operasyon değildir. Tabii tamamen düzelme olmayacak. Çünkü çok ciddi kıkırdak kaybınız var. Bu nedenle de beklentileriniz çok yüksek olmamalı.
  sağlıklı günler dilerim.

 13. Hayri Özbek Says:

  merhaba,
  bana cep telefonumdan ulaşabilirsiniz. öncelikle bir konuşalım.
  0532 787 12 46
  sağlıklı günler dilerim.

 14. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Önce geçmiş olsun. Kaç yaşnızdasınız ve ne kadar zamandır hastasınız. Bunun dışında son 3 ay içinde çekilmiş kafa MRI’ nız varmı?
  İlaçları hangi dozda almaktasınız. Bunları yazınız bana. Sonra da çözümü tartışalım.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Dr. Hayri Özbek

 15. zozan Says:

  Mrb Hayri Bey cevabınızı yeni yeni okudum. Ben 30 yaşındayım 7-8 yıl oldu bu süre zarfında nörüşirorjide 2 kere kan yaması (İntrakranyal hipotansiyon sendromu yani beyin omurilik sıvısının kaçağı) denilen bir ameliyat geçirdim.2 yıldır nörolojide tedavi görüyorum.Çektiğim tüm kafa MRI ler temiz çıktı.2 ilaç kullanıyorum sabah birer öğlen bir ilaçtan yarım akşam da birer tane alıyorum. Şimdiden teşekkürler

 16. Hayri Özbek Says:

  Geçmiş olsun. Bana göre fazlaca bir sorunuz yok. Ama buna rağmen kullandığınız ilaçları bana yazınız.
  Sağlıklı günler dilerim.

 17. zozan Says:

  Mrb Hocam Tegretol CR 400 mg sabah, akşam birer tane öğlen yarım alıyorum Neurontın 800 mg sabah, akşam birer tane alıyorum.Bu ağrılar benim kabusum gibi hiçbir şeyi yapamıyorum ağrılardan dolayı işimden bile çıkmak zorunda kaldım.Ne yapmam gerekiyor hocam bana yardım ederseniz çok mutlu olacam. Şimdiden teşekkürler hocam

 18. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Ben şunu anlamadım; size TRİGEMİNAL NEVRALJİ tanısı konuldumu? Öyle ise nerede, bu önemli. Ayrıca bana tam olarak ağrınızı anlatın.

 19. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Evet anladığım kadarı ile siz Trigemnal Nevralji hastasısınız. Öbür durum bundan bağımsız gibi.
  Şimdi ne iş yaparsınız bilmiyorum, ama size İstanbul’ dan bir değerli meslektaşımı tavsiye ederim. O da profesördür ve ağrı konusunda da son derece bilgilidir.
  Benim yönlendirdiğimi de söyleyebilirsiniz. (Adana size uzak, o nedenle söylüyorum).
  Prof.Dr. Süleyman Özyalçın
  Muayenehane tel: 0212. 240 60 60
  Sonra yeniden haberleşelim.
  Dr. Hayri Özbek

 20. veysi Says:

  merhabalar hocam
  babam 2008 yılında geçirdiği araç içi trafik kazası nedeniyle boyun kısmında iki tane omurilğinde (c5,c6) kayma meydana geldi.ameliyat ve yapılan fizik tedavi neticesinde biraz olsun ayağa kalkıp yürüdü ancak vücudundaki şiddetli ağrılar nedeniyle şu anda yataktan kalkamıyor. dün haberlerde süleyman özyalçın hocanın babamın durumdaki bir hastanın cilt altına yerleştirdiği pil sayesinde ağrılarını dindirdiğini izledim. biz mardinde yaşıyoruz. süleyman özyalçın hocanın uyguladığı yöntemi bize yakın şehirlerde uygulayan doktor var mı onu öğrenmek istiyorum. teşekkürler.

 21. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  öncelikle geçmiş olsun. hastanızı bir kere görüp değerlendirmek gerekir. bu anlamda bana göre adana size yakın. babanızı getirin, görelim. sonra da tedavide neler yapılabileceğine karar veririz. ben süleyman özyalçın hoca ile beraber değerlendirme yaparım, sonra da ne gerekiyor ise birlikte burada yaparız. içiniz bu konuda rahat olsun.
  görüşmek üzere.
  dr. hayri özbek

 22. necibe özdemir Says:

  iyi günler ben 7 ay evvel düşme sonucu sol dirsek kemiğimi parçalı olarak kırdım ameliyat sonucunda kırık parçaları aldılar alçısız olarak fizik tedaviye başladım. Ancak dirseğimde açmada 30 35 derecelik bir açı kaybı var. Hiç geçmeyem bir de ağrı özellikle serbest olarak saldığım zaman .Bir dakika bile geçmiyor zonkluyor ve ağrıyor .Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olacağım .TEŞEKKÜRLER…

 23. Hayri Özbek Says:

  Merhabalar,

  Öncelikle geçmiş olsun. Bir şansızlık yaşamışsınız. Anlattığınız tablo ‘Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu’ dediğimiz bir durumdur. eğer bize gelme olanağınız var ise yardımcı oluruz.
  iyi günler diliyorum.
  Dr. Hayri Özbek

 24. Hayri Özbek Says:

  Öncelikle geçmiş olsun. Size yardımcı olabilmem için hastanızı buraya getirmeniz gerekiyor. Ama tabii nerede ikamet etmektesiniz?
  Tedavi seçenekleri sayfamda var.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Dr. Hayri Özbek

 25. zehra Says:

  Merhaba, Doktor Bey

  Ben yurtdisindan (Kuzey Irlanda) yaziyorum. Hocam son 7 senedir boynumda ve belimde cok agrilarim oluyor, ellerimde uyusma var, ozellikle gece uyurken. Burada anestezi altinda sinirleri oldurmek icin randevu verdiler, ama inanin bu sonuca varmalari 4 sene surdu. Bu kalici bir islem degil, kendileri de soyluyor, agrilarin tekrar geri donebilir, diyorlar. Hocam ben burdan aldigim raporu size emaille gondersem bir zahmet bir bakar misiniz? Turkce ne oldugunu bile bilmiyorum. Siz Turkiye de ne yapardiniz boyle bir hasta icin. Belim ve boynum icin rapor soyle:

  This lady’s
  > > MRI scan shows dehydration of vertebral discs. There
  > > was no local lesions within the spinal cord. There is
  > > disc protrusion from C3 – C6 significantly narrowing the
  > > ventral SCF spaces at these levels. There was no
  > > evidence of nerve root compression. Essentially the
  > > apperance is due to degenerative changes and
  > > polydiscopathy.
  > >
  > > In view of this I am referring her to
  > > neurosurgery.
  > >
  > > Another report was for
  > > Lumbar spine and it is like this.
  > >
  > > There is early degenerative change at the dorsi lumbar
  > > juction. The disc spaces are preserved. No other
  > > bony abnormality is seen.

 26. Hayri Özbek Says:

  merhaba.
  sayın Zehra hanım sanıyorum sizde boyun ve belde FASET EKLEM SENDROMU dediğimiz sorun var. sinir yakma işlemi sonsuza kadar değildir. fizik tedavi ile desteklemek gerekir. eğer bu taraflara gelecek olur iseniz yardımcı olurum.
  sağlıklı günler dilerim.
  prof.dr. hayri ÖZBEK

 27. seher inan Says:

  merhaba doktor bey ben ankarada yaşıyorum 5 yıldır trigiminal nevralji hastasıyım sinir uçlarımı yaktırdım fayda göremedim akapuntur yaptırdım en sonda nöral terapi yaptırdım yine fayda göremedim buaralar ağrım iyice çoğaldı sizce ne yapmalıyım önerebilceğiniz yada yapabıleceginiz birşeyler varmı sizden haber beklıyorum. tesekkürler

 28. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,

  Seher hanım bana tam bir öykünüzü yazın. Kaç yaşınızdasırnız, yüzünüzün tam olarak neresinden ağrı başlıyor, ve yaktırma işlemi nerede, kim tarafından yapıldı.
  Tabii bir de en son MRI filmi çektirdinizmi?
  Haberleşmek üzere.
  Hayri.

 29. seher inan Says:

  tekrar mrb hocam ben 47 yaşındayım sağ tarafımda trigimanal nevralji 2007 yılında sağ tarafdan dişlerimi yaptırdım 6 ay sonra ağrılarım başladı trigimanel nevralji olmussun dedıler. 2 ay tegretol kullandım 2 ay sonra ağrılarım tekrar başladı.ibni sinada 2008 yılında sınır uclarımı yaktırdım ama ağrım geçmeden cıkartılar sonra ağrı merkezıne gıttım neurontın verdıler 5 ay kadar agrım olmadı ve tekrar başladı ağrım. en son nöral terapıye gıttım ama agrım gecmedı ve sımdı 5 aydır agrı cekıyorum MRI çektırdım temız cıktı. bana en son dedıkleri cerrahi müdahale ve ben olmak ıstemıyorum. hocam ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabılırmısınız?? tesekkurler

 30. Hayri Özbek Says:

  Geçmiş olsun. Telefonum 0532 787 12 46 beni arayın lütfen. Veya 0322 338 67 74.

 31. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  GEÇMİŞ OLSUN. HASTANIZI BİZE GETİRMENİZ GEREKİYOR.
  İYİ GÜNLER DİLERİM.

 32. ahu esmer Says:

  mrb hocam,annem zona hastası.kolunda cilt lezyonları mevcut.dermotologla görüştük,tedavisi yapılıyor.nöroloji uzm. da post herpetik nevralji tanısıyla gabaced ilacını kullanıyor ama ağrıları dinmiyor.sırtında,kolunda şiddetli ağrısı,yaklaşık 1 aydır çekiyor bu ağrıları.hocam ne önerirsiniz?

 33. Hayri Özbek Says:

  MERHABA AHU HANIM,
  EĞER ADANA’ DA OTURUYORSANIZ BİZİM BÖLÜME BAŞVURUN. O ZAMAN ANNENİZİ DEĞERLENDİRME ŞANSIM OLABİLİR.
  SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

 34. Sinan DURDU Says:

  hocam iyi günler. Kayınvalidem 59 yaşında ve sağ tarafından Trigeminal Nevraljiden dolayı Edirne’de açık ameliyat oldu. damar ile sinir arasına pad konularak yapılan işlemi takiben zorlu bir iyileşme sürecinden sonra iyileşti. fakat şimdi sol tarafta aynı sıkıntı var ve tekrar ilaçlar yetersiz kaldı. araştırırken gamma knife yöntemi dikkatimi çekti ve riski daha az olduğundan dolayı cazip geldi. acaba yöntemin etkinliğini değerlendirebilir misiniz? ameliyattan önce denenmeli midir? şimdiden teşekkürler…

 35. Hayri Özbek Says:

  Sinan bey merhaba,

  Öncelikle geçmiş olsun. Gamma knife yöntemi TRİGEMİNAL NEVRALJİ tedavisinde henüz yeni bir yöntem. Bu nedenle sonuçları için bir şey söyleyemem. Ancak bizim uyguladığımız Radyofrekans yöntemi iyi ve sonuçları daha çok bilinen bir tedavidir. Bana göre radyofrekans yapılabilir. Tabii öncelikle hastayı görüp, değerlendirmek koşulu ile.
  Eğer siz karar verir iseniz, burada ben veya İstanbul’ da Prof. Dr. Süleyman Özyalçın hastayı muayene eder ve tedavisini de beraberce kararlaştırabiliriz.
  Bana cep telefonumundan da rahatlık ile ulaşabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Prof.Dr. Hayri Özbek
  0532. 787 12 46

 36. mehmet sarı Says:

  Merhaba hocam babam 69 yaşında belinde spinal kanalda daralma ve kitleleşme var,5,6 disklerde kayma var.katater yöntemiyle ilaç tedavisi uygulanırmı?tedavi sonucun da sadece ağrılar mı diner yoksa yürümede de düzelme olur mu?şimdiden teşekkür ederim.

 37. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Tabii ki babanızı muayene etmem gerekir. Yurt dışında bir kongreye katılacağım. Ancak 10 Şubattan itibaren Adana’ da olacağım. Dilerseniz muayenehanemde görebilirim. Sekreterim Esra hanım ile 0322 222 00 54 veya 0530 941 91 50 numaralı telefonlardan görüşerek randevu alabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Prof. Dr. Hayri T. Özbek

 38. zemine suna Says:

  bir buçuk aydır öksürük ve balgam var sigara kullanmam grip olmadan öksürük , balgam ,sinüzit faranjıt hepsi bir arada antibiyotik kullandım 10 tane iğne oldum ama hiç iyileşme olmadı, tahlillerimde kanda iltihap ve anemi çıktı.Balgam testinde ise epitel hücresi,gram (+) koklar ve gram (-) diplokoklar çıktı.Kültür ise normal flora bakterileri üredi deniliyor balgam tesinin sonucu dr göemedi henüz sizce neden iyileşemiyorum ve hastalığım tam olarak nedır ve neden kaynaklanıyor olabilir acil cevaplarsanız çok sevinirim.Teşekkürler (38 yaşındayım cınsıyet-Kadın)
  Not : Akciğer filminde sonuç temiz demesine ragmen bakan dr leke var sankı dedi tekrar rapora gönderdi ama raporda tekrar bisi yok dendi bunun üzerine dr tomografi önerdi ama özel hastane olduğu için acaba para kazanmak içinmi tomografi itiyor şüphesi uyandı bende,son 1 yıl içine cok mr, film ve tomografi çektim tekrar radyason almak istemiyorum yardımınızı bekliyorum

 39. Hayri Özbek Says:

  Öncelikle geçmiş olsun. Ne yazık ki şikayetleriniz benim alanıma girmemektedir. Size önerim göğüs veya enfeksiyon hastalıklarına başvurmanızdır. Sanırım sorunlarınızın çözümünde yardımcı olacaklardır.
  Sağlıklı günler dilerim.

 40. merve köçer Says:

  merhaba hocam babam kardıyovaskuler cerrahi işleminden sonra komplikasyonlar sonucu gecıcı bır tek taraflı kolda felclık yasadı.fizik tedavıler sonucu suan hareket var.fakat vucut 6 7 aydır hareketsızlıgınden öncedende var olan boyaun kireçlenmesi şiddetlendı ve agrısı kolda yogun şekılde yasıyor.tekrar ftr ted.aldı ama fayda etmedı..aynı zamanda romantızmal hastalıgıda var.yıllardır salazoprin kullanıyor.bundan sonrakı adımımız ne olmalı bilemiyoruz.kvc ilacı kullandıgı içinde çok analjezıkler kullanamıyoruz yan etkısını çabuk göruyor.uykusuzluk zayıflama şşiddetli sızıları var yardımcı olursanız çok sevınırız nasıl yol izlicez bilmiyoruz artık..iyi çalışmalar

 41. gelincik Says:

  Merhaba Hocam,5 ay önce Trigeminal Nevralji teşhisi konuldu.İlk başta Tegratol kullandım ve bende çok ciddi yan etki gösterdi şöyleki ayakta duramayacak kadar başdönmesi çift görme konuşma bozukluğu etrafımdaki insanlardan zaruri ihtiyaçlarımı karşılamalarını isteyebilecek kadar bile kelime hazinesinde daralma,karaciğer fonksiyon bozukluğu vs gibi belirtiler karşısında bu ilacı bırakarak Neurontin kullanmaya başladık..ilk bir ay iyi sonuçlar aldık ağrılarım çokça azaldı ancak 1 ay doldurunca ağrılar tekrarlamaya başlıyor ve yeniden doz artırıyoruz şu anda sabah 900 öğle 900 gece 1200 mg kullanıyorum.Doktorumuz ilk başta ilaçla tedavi olabileceğimi söylüyordu ancak sürekli doz artırmak zorunda kalıyorum 36 yaşındayım ameliyatla kesin tedavisi mümkünmüdür, ameliyat riskleri ve en uygun yöntem nedir,gamme knife yöntemi uygulanma ve başarı oranları nedir en önemlisi bu konuda tecrübeli hekim kimdir.TEL:5559984957 (Ayrıca merak ettiğim birşey daha var eski amalgam dolgular bu hastalığı tetikleyen faktörler arsındamıdır.Ağrılı olduğum durumlarda ağzımda tat değişikliği oluyor sanki dişetlerimin etrafında bakır tadı hissiyle birlikte ağrılı uyuşukluk gibi şeyler oluyor)Teşekkür ederim Saygılar…

 42. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Trigeminal nevralji gerçekten de zor bir ağrıdır. Ancak tedavide olumlu yaklaşımlar var. Gamma knife henüz bu alanda oldukça yeni. Radyofrekans ile tedavide oldukça başarılı sonuçlar var. Benim de bu konuda oldukça çok denebilecek kadar hastam var. Ben sizin telefonunuzu aldım. Ama benim de sayfamda iletişim numaralarım var, konuşalım ve ona göre bir şeyler yapmaya çalışalım.
  Geçmiş olsun.
  Görüşmek üzere.
  Prof. Dr. Hayri T. Özbek

 43. Hayri Özbek Says:

  Tamer bey merheba,
  Geçmiş olsun. Gerçekten de trigeminal nevralji zor bir hastalık. Tedavi seçenekleri tabii var. Web sayfamda seçenekler ile ilgili var. Radyofrekans tedavisinin sonuçları olumludur. Bu tedavi için buraya gelmeniz durumunda yardımcı olabilirim. Ancak ben muayenehane açmam nedeni ancak üniversite dışında tedavi yapabilirim. Maliyet konusunda sekreterimi aradığınızda yardımcı olacaktır. Sigorta veya sosyal güvenlik sistemleri ile bir bağlantım yok.
  Umarım eşinizin sorununa yardımcı olabilirim.
  İyi dileklerimle.
  Prof. Dr. HAyri T. Özbek

 44. ATAY Says:

  sayın hocam hatay arsuzdan size yazıyorum 2009 yılında anneme omurga daralması sebebiyle dinamik sistem omurga platini takıldı.Bu işlemden sonra çok faydasını gördü.Ancak son üç aydır ciddi ağrı problemleri yaşıyor son kontrolünde doktorumuz faset dejenerasyonu teşhisi koyarak bizi size yönlendirdi ve muhakkak sizinle irtibata geçmemizi önerdi.Sizi nerede bulabiliriz.Muayenelerimizi nerelerde yaptırabiliriz yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler ve saygılar.ATAY EKENEL TEL:05301573343

 45. Didem Kaleli Says:

  Sayın Hayri Özbek Bey,

  Annemin rahatsızlığı konusunda, bilgi vermek,
  Adana’ya gelmemizin-size muayene olmasının bir faydası olup olmayacağı hakkında bilgi almak istiyorum.
  Mail adresime Yanıt yazılabilirse; çok memnun olacağız…

  Annem,yaklaşık 5 sene önce sağ femur kırığı nedeniyle,kalça protezi ameliyatı geçirdi.Antalya-Serik Devlet Hastanesinde,acilen ameliyat olmak zorunda kaldı.Operasyon sırasında,sinir zedelenmesi oluştu ve düşük ayak teşhisi konuldu. Ve ayak bileğinin üstünde şiddetli “nöropatik ağrı” başladı.İlk yıla ve yıllara oranla ağrıda bir azalma oldu ama;geçmedi.Ağrılar bazen artarak,bazen aynı ölçüde-ama hiç geçmeden-devam ediyor.

  5 senedir düzenli olarak hergün 3 kez”800 mg.Neurontin” kullanıyor ve akşamları bir kez “50 mg.Contromal” alıyor.

  Annem,Tv.de “Çukurova Tıp Fakültesi-Algoloji Bölümü ve sinir ağrılarının tedavisi” ile ilgili bir program izlemiş ve benden araştırmamı istedi.Kendisi emekli öğretmen ve yaşamını olumsuz etkileyen ağrılarından kurtulmak istiyor.

  Bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz
  Saygılarımla…
  Didem Kaleli

 46. Bahar Yılmaz Says:

  Elinize Sağlık gerçekten güzel olmuş. Beğenmeyen yoktur umarım 😛

 47. kemal Says:

  hocam benim annem nevralji rahatsızlıgının pnçesinde yaklaşık 4 senedir.ilk once sag yüz kısmında başladı şimdide sol taraf da çıktı ve agrıları dayanılmaz hal aldı.igne ile yüzüne sıvı enjekte ettiler ama başarılı olmadı kayseride.yardımcı olrmusunuz

 48. kemal Says:

  hocam siz nevralji konusunda ameliyat yapıyormusunuz. çünki annem in artık ilaçlardan çare bulamayacagını gördüm ankarada a çok doktor gezdik ama bi çare bulamadık

 49. Bahar K. Says:

  Hocam Merhaba ben geçen sene haziran ayında boyun Fıtığı teshisiyle ameliyat oldum ancak ameliyatımdan 6 ay sonra boynumda ve sırtımda kasılma halinde ağrı sızı ve batmalar oluşmaya başımı dik tutmakta bile zorlandığım tipik ağrılar olmaya başladı ve hala devam ediyor. Ben istanbulda ikamet ediyorum fakat gerekli görürseniz gelebilirim. Hocam sizce bu ağrılar kronikleşmiş ağrılar mı çünkü gitmedigim doktor kalmadı emarda da bişey gözükmüyor. Enjeksiyon(ozon) tedavisi de oldum3 seans ama bir değişiklik olmadı. En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum umarım yardimci olursunuz duaciniz olurum hocam :(((

 50. hülya-adana Says:

  merhaba hocam

  37 yaşındayım yaklaşık 3-4 yıldır özellikle geceleri dayanılmaz sırt ağrıları çekiyorum.2 defa fizik tedavi ve 2 defa da ayrı yerlerde kuru iğneleme dediğimiz olay yapıldı.sırtımda fıtık olduğu söylendi ancak bunun bu kadar ağrı yapmayacağınıda belirttiler.gecelerim çok zor geçiyor hocam ne yapmam lazım teşekkürler

 51. Hayri Özbek Says:

  Hülya hanım merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Tedavinin seyri için sizi muayene etmem gerek.
  Bana muayenehane asistanım aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  GSM: 0530 941 91 50

 52. Gülseren Says:

  Merhaba Sn. Hocam,

  76 Yasindaki Annem son 8-10 yildir Trigeminal Nevralji ile hayati cekilmez hale geldi. Kendisi Balikesir’de, ben Subat 15’inde Türkiye’ye gelecegim. Cok uzun bir süre var Subat 15’ine kadar, bize nasil acil bir cözüm önerebilirsiniz? Cevabinizi rica ediyorum, bu vesile ile iyi günler diliyorum.

  Saygilar,

 53. sahsenem Says:

  30 yasındayım yüzümde diş etlerimde elmacık kemiklerimde çene eklemimde boynumda yani omzumdan yukarda çok şiddetli dayanılmaz agrılarım var 4 yıl dolaşmadıgım hastane kalmadı ama ilaç verilip gönderildi en son 3 ay önce balcalıya adıyamandan sevkli olarak geldim ama kimse ilgilenmedi kaç gün dolaştım oralarda başhekimle görüştürülmadi şikayet yazın bırakın dendi ama ondanda sonuç çıkmıyacagı belliydi .. hastalıgıma tme dendi sinizüt dendi şimdide nevralji ve enfeksiyon deniyor hayatım çekilmez hale geldi günlük hayatımı bitirdi nolur yardımcı olun ….

 54. Hayri Özbek Says:

  Günaydın anlattıklarınız gerçekten de TME sorununa işaret ediyor. Bu sorun kulak burun boğaz ve çene cerrahisi tarafında izlenmektedir.
  Acil şifa dilerim.

 55. Yunus Ateş Says:

  Segili hocam, Benim tedavi hikayemi anlatsam eminim yayınlamazsınız.(kontrolden geçmez.)

 56. sema beyangül Says:

  merhabalar.benim problemim yüz ağrısı 7 sene diş doktorlarında bütün dişlerimi açtırdım çektirdim.sekizinci sene trigeminal nevralji teşhisi kondu.lyrica,trileptal vb ilaçlar kullandım.ilk başta ağrım geçti çok mutlu oldum.son 2 senedir ilaç kullanmıyorum çünkü kullanmama rağmen sürekli volteren novaljin iğne vuruluyordum.botoks,nöral terapi,akapunktur hepsini yaptırdım işe yaramadı.kıbrıstan adanaya sevk aldım prof.başak karakurum hnm atipik nevralji teşhisi koydu.topamax+voltaren+antidepresan verdi onlarda işe yaramadı.son konuşmamızda sizin adınızı verdi.sinir blokajı için görüşebilirsin dedi.ben problemin aslında ne olduğundan da artık emin değilim ama ağrım var sn hocam hergün yüzüm ağrıyor ve migren de ortaya çıktı.çok şiddetli olan ve bazen 3 gün süren sağ yüzümde tam azı diş kökleri ve üstü çok şiddetli ağrım oluyor ve çok yoruldum.bana yardımcı olabilirmisiniz.atipik nevraljide hergün ağrı olurmu bilmiyorum ama şiddetli ağrı dışında hergün uyuşuk ve ağrılı yüzüm dişlerim var.

 57. Hayri Özbek Says:

  Sema hanım merhaba,
  Sorununuz tam olarak trigeminal nevralji gibi görünmekte. Eğer bir şekilde görüşebilirsek, tedavi seçeneklerini de konuşabiliriz.
  Bana bu sayfada yazan telefonlarda ulaşabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Dr. Hayri T. Özbek

 58. serkan Says:

  hocam merhabalar ,
  benim annem yaklaşık 10 yıldır sağ tarafında şiddetli elektrik çarpmaları gibi ağrılarhissediyor. diş olsun diğer konular olsun gidilmedik yer kalmadı en sonunda Trigeminal Nevralji teşhisi konuldu
  özel bir hastanede kulak arkası kesilerek teflon malzeme ile baypas edildi. 1 hafta geçmedi ağrı başladı. doktoru ile görüştük bize teflon malzemenin kaydığını ve tekrar ameliyat olabileceğini söyledi. sizin öneriniz nedir , tekrar ameliyat riskleri ve sonuçları hakkında engin bilgilerinizi paylaşırmısınız

 59. Hayri Özbek Says:

  Kusura bakmayın, ben uzun zamandır sayfamı kontrol edemedim. Öncelikle geçmiş olsun. Ancak hastanızı görmem gerekir. Veya size yakın bir yerde ağrı uzmanına başvurun.

 60. tuba taner Says:

  mrb hocam. ben diş ağrısı çekiyordum. kanal tedavisi yapıldı fakat ağrıarım geçmedi.sonra çektirdim ve yine geçmedi. istanbulda doktorum fantom diş ağrısı dedi. böyle bir hastalığı ilk defa duyuyorum. tedavisi var mıdır acaba? teşekkür ederim.

 61. Sibel Kaya Says:

  hocam merhaba;
  benim ayağımla dizim arasında şiddetli kas ve sinir ağrım var yürümekte çok zorlanıyorum bir çok doktora gittim faydasını görmedim ‘hilt’ tedavisini önerir misiniz?

 62. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,

  Bu tedavi konusunda bilgim yok. Kusura bakmayın yardımcı olamayacağım.
  Sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.
  Dr. Hayri Özbek

 63. mehmet çoban Says:

  MERHABA SAYIM HAYRI HOCAM,ÖNCELLİKLE İSMİNİZİ URFADA BİR DOKTOR ARKADAŞ SÖYLEDİ.HOCAM YAKLAŞIK 2 YIL ÖNCE NON HODNCİK LENFOMA RAHATSIZLIĞI DOLAYSI İLE BELİMDE RAHATSIZLIKLAR OLDU.TEDAVİ OLDUM.BELİME BİR OMURUM ALINDI VE YERİNE PLATİNLER TAKILDI.YAKLAŞIL 2 YILDIR TEDAVİLERİM BİTMESNE RAĞMEN AĞRILARIM ESKİSİ GİBİ OLMASADA DEVAM EDİYORUM .FİZİK TEDAVİ DOKTORU NELATİN HAP VERDİ.BİRAZ HAFİFLETİYOR .PEK AĞRI GEÇMİYOR.HOCAM İNŞAALLAH ADANA YANINIZA GELECEĞİM.PLATİN AĞRILARINI TEDAVİ EDİYOR MUSUNUZ

 64. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Ağrınız için nasıl yardımcı olabilirim, sizi ve filmlerinizi görmem gerekiyor. Sonra da tedavide ne yapılabilir konuşuruz.
  Sağlıklı günler dilerim.

 65. İ. Turan Says:

  Merhaba Hayri Bey,
  Ben Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Öğretim üyesiyim. 37 yaşındayım. 10 yıldır migren ağrılarım var. düzenli bir ilaç da kullanıyorum. ancak migren ataklarım azalmadı. atak esnasında aldığım ilacı değiştirdi doktorum. ancak çok bir değişiklik olmadı. günlük yaşam aktivitelerimde olumsuz etkiliyor beni. yorgunluk, stres ve uyku düzensizliği gibi durumlarda ataklarım sıklaşıyor. en son cumartesi günü doktorumla görüştüm, sinir uçlarını yakmak konusu gündeme geldi. Bununla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim. (riskleri var mıdır? ağrılarım tamamen ortadan kaybolur mu? müdahale sürecinde yaşanabiliecek komplikasyonlar vb.)
  İlginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 66. Bilal Nadir ÖZTÜRK Says:

  Merhabalar Hayri Hocam. Adana’dan soruyorum. Adana’da öğretmen olarak görev yapıyorum. Eşim 27 yaşında. Yaklaşık iki yıldır özel bir hastanede küme baş ağrısı tedavisi görüyor. İlk olarak ağrılar başladığında migren dendi. Eşim 2 adet, sağ alt ve üst 20 likleri cerrahi operasyonla çektirdikten sonra kafanın sağ yarım küresinde şiddetli ağrılar başladı. Gözlerde yaşarma, dişlerde ağrı ve şakakta müthiş ağrı. İlk olarak trigeminal nevralji dendi. Eşim 6 aylık gebe idi. İlaç kullanamadı. İğne tedavisi gördü. İşe yaramadı. En son doğumdan sonra özel bir hastanenin Doç. Dr. si SUNCT dedi. Tegretol verdi ama yanıt alamadık. O da yeterli gelmeyince Prof a yönlendirdi. O da en son PAROKSİSMAL HEMİKRANİA teşhisi koydu. Indometazin içeren ENDOL den, ayrıca Lyrca 150 mg den biraz fayda gördü. Ama şu an ENDOL yan etkisinden dolayı sıkıntı yaşıyor. Bunun başka çözümü varsa bizi yönlendirirseniz çok sevinirim.

 67. HAFİZE TUFAN Says:

  Merhabalar Hocam;
  Benim eşim ortalama 2 yıldır trigeminal nevralji hastası.Tegratol CR 400, neurontin 600 mg vasoserc*bıd kullanıyor. Şu son 4 aya kadar rahattık. Ama kışın çok sert mi geçmesi yoksa üzüntümü bizim düzenimiz bozuldu ve daha toparlayamadık. İlk zamanlar ilacı kademeli arttırıp kademeli düşürmüştük. Şimdi ağrı olduğunda atıyor yaklaşık günde bazen 3 bazen 4 sefer. Ağrı gidiyor ama sersemlik, çift görme denge kaybı yaşıyor. Alt çeneyi dıştan dokunamıyorduk şimdi dokunuyoruz ama içinde ağrı olduğunu söylüyor. Cerrahi müdahale yaptırmak istemiyor. Acaba ilaçları bir düzene sokup kademeli olarak tekrar faydası olur mu? Eğer öyleyse hangi kademeden başlamalıyız?? Lütfen yardımlarınıza ihtiyacım var? Düzenimiz bozuldu. Şimdiden teşekkür ederim.

 68. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Size mail ortamında yanıt yazmış idim. Eğer Adana içinde veya gelme şansınız var ise eşinizi görebilirim.
  Ağrısız günler dilerim.

 69. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle kusura bakmayın geç yanıtım için. Size nasıl bir tedavi önerdiklerini bilmiyorum. Bu nedenle yorum yapmam zor. Eğer tanı ve önerilen tedaviyi yazar iseniz (nerede yapılacak) yardımcı olabilirim.
  Ağrısız bir yaşam dilerim.

 70. hamdullah atakli Says:

  Merhaba hocam bende insentakrabyal hipotansiyon teşhis var tedavisi nedir tedavisi geç kalinirsa ne olur cevaplarsaniz sevinirim

 71. hamdullah atakli Says:

  Yani henüz teşhis konulmadi ama öyle gorunuyo hocam çünkü ensemde sertlik var beline boynuma vuruyo bas agrilarim sürekli iki aya yakin var ve hocam belki inanmicaksiniz ama yatakta bir taraftan diğer tarafa dönerken ensemden su fiskirir gibi bi ses duyuyorum henüz 21 yasinadyim ama hayatin mahvoldu ayağa kalkinca basim agriyo denge sorunum oluyor uzaninca geciyo bide kulaklarim çok cinliyo gitmedigim hastane kalmadi depresyon diyorlar emara yoluyolar başka bisey yapmiyolar iki aydir 3 kere emara girdim temiz diyolar gönderiyorlar beni ama ben kendimi hic iyi hissetmiyom internetten arastirdigim kadariylada insantriyonel hipotansiyon belirtileri var hepsi bende ama hicbir gittiğim doktorlardan hiçbiri ilgilenmediği için baslarindan göndermek için agri kesici verip yolluyolar biktim artik kendimden si bana bi yol söyleyin ne yapmam gerekli sizce hocam yardim edin bi yol.gosterin bana

 72. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Yakınmalarınız ciddi. Ancak daha çok psikosomatik kökenli gibi. Bu nedenle de tedavinizin sürecinde sabırlı olmanız gerekiyor. Tabii psikiyatri ve nöroloji bilim dalları alanına girmekte.
  Şimdiden sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.
  Dr. Hayri ÖZbek

 73. hamdullah atakli Says:

  Allah sizden razi olsun hocam boyle herkesin sorularini cevapliyosunuz peki hocam ensemdeki bu sertlik bas agrilarim denge bozuklugum neden olabilir sizce intekranyal hipotansiyon olamazmi ensede Bos sizmasi olabilir bence boyun emari çektim ama boyun fitigi baslangici ve sinir sikismasi gorunuyo sizce bundan kaynakli bi durummu

 74. ayşe karataş Says:

  Merhabalar hocam,2.5 yıl önce bel fıstığından amelyt oldum 6 tane platin takıldı.amelyt sonrası ağrıların daha farklı dayanılmazdı tedavi oldum ama tam geçmedi .6aydir çekilmez oldu agrim hergun oluyor.bu arada hep dr . gittim .son gittiğim tedavi eden ftv dr. bu ağrıya çözüm bulamıyoruz dediler .agrim sağ böbrekten giriyor kaşık ve dize kadar oluyor her gün o an ölmek istiyom. LYRİCA225mg kullanıyorum iki buçuk aydır.fzk tedavi gordum30 seans ,belden ,bacaktan kortizan iğne yapıldı ,ağrı bandı yapıldı.İskenderun da oturuyorum sizden çare diliyorum..43 yaşındayım ağrısız yasam istiyorum.Saygılar….

 75. Hayri Özbek Says:

  Ayşe hanım merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Size bir şeyler söyleyebilmem için sizi muayene etmem ve fimlerinizi görmem gerekiyor. O zaman birlikte tartışarak karar verebiliriz.
  Bana veya sekreterime telefon ile ulaşabilirsiniz.

  0530 941 9150
  Görüşmek üzere.
  Dr. Hayri Özbek

 76. barış Says:

  hocam merhaba benim yaklaşık 3 yıldır yüzümün solu uyuşuk ve ağrıyor bununla birlikte yüzüme dikkatli bakıldığında asimetrik durum var ve bu asimetkliği hissediyorum günlük hayatımın her anında 3 yıl önce ortodontik tedavi gördüm ve alt 20 lik dişlerim çekildi bu sorunların iyileştirilmesi için yapılan işlemdi acaba ortodontik tedavi sonrası sağlığımdan olduğumu düşünüyorum buher türden film ve çene cerrahi kkb ve beyin dahil tüm uzmanlara göründüm fakat bu ağrılar geçmiyor sizin önereceğiniz başka birşey var mı günlük hayatta çok zorlanır durumdayım ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

 77. SERAP Says:

  Merhabalar Hayri bey, ben Serap 34 yaşındayım 3 yıl öncesinde diş yaptırımı sırasında ağrılar ortaya çıktı tüm diş dr gezdim bir çözüm bulamadılar. en sonunda nöroloji dr sevk ettiler. triğeminal nevralji olduğumu söylediler. alt çenemde üst çenemde gözümde ve kulağımda ağrılar olmakta. benim hayatımı bitirdi. başımın sağ tarafını da vuruyor ağrı mr çekildim temiz çıktı sonuçlarım. neorontin ve tegretol gibi ilaçları kullandım.ancak ağrılarım dinmiyor başımdan iğne yaptılar o da geçirmedi.yalvarıyorum bu hastalığın kesin bir çözümü yok mu.ölmeyi bile düşünüyorum böyle yaşamaktansa.allah rızası için yardım edin.

 78. volkan Says:

  Mrh.Dr.Bey babama tregeminal nevralji tanisi kondu ve ameliyat oldu.(mvd)aradan 6 yil gecti agrilarin tekrar baslamasindan korkuhoruz cunku agri sinyalleri veriyor.ciddi anlamda agrilar tekrar doner mi doner ise yapabilinicek birsey var midir.babsm 60 yasinda.

 79. volkan Says:

  Sakaryadaniz ve ameliyati bursa tip fakultesinde olduk.

 80. Hayri Özbek Says:

  Size mail ile yanıt verdim.

 81. Doğan Says:

  Merhaba hayri hocam ben 5senedir diyaliz hastasiyim 2010da böbrek nakli oldum 1bucuk sene sonra aldığım böbrekte iflas etti bircok operasyon gecirdim kemik erimesi tedavisi gördüm 2senedir karin acısı sorunu yaşıyorum batma tarzinda bir acı hissediyorum bu acı yataktan kalkmama bile izin vermiyor yuruyemiyorum birçok doktora gittim nerdeyse bütün tetkikler yapildi mr dahi çekildi fakat bir tanı koyulamadi ve hala devam ediyor ve hayatimi cok etkiliyor son ümidim sizsiniz ne olur bir yol gösterin veya bir kliniginiz varsaismini söylerseniz muayene icin gelmek isterim teşekkür ederim.

 82. eda Says:

  Değerli hocam
  15 senedir femoral kutanöz sinir nöropatisi kaynaklı yanma batma vs ara sıra kendisini unutturarak ama yıllar içinde artarak devam etmekte son olarak bir aydır gabapentin(sabah akşam toplam 1800mg) kullanıyorum fakat ne yazık ki hiç fayda etmedi. Steroid enjeksiyonunu mu yoksa sinir uçlarını yakma yöntemini önerir misiniz? İyi çalışmalar. Teşekkürler..

 83. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Eda hanım geçmiş olsun. Her iki uygulamadan da yarar görebilirsiniz. Ancak öncelikle fizik muayene ile değerlendirmek gerekir. Eğer Adana içi veya yakınında iseniz bana doğrudan telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
  Sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.
  Hayri Özbek
  Algoloji uzmanı
  GSM: 0532 787 1446
  MYH: 0530 941 9150

 84. Hayri Özbek Says:

  Günaydın Doğan bey,
  Öncelikle geçmiş olsun. Gerçekten de sıkıntılı bir durum. Bana doğrudan telefonlarım aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  Sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.
  Dr. Hayri Özbek
  Algoloji uzmanı
  GSM: 0532 787 1446
  MYH: 0530 941 9150

 85. Hayri Özbek Says:

  Günaydın İbrahim bey,
  Size geç döndüğüm için kusura bakmayınız. İsterseniz yeniden değerlendirelim. Yakınmalarınız ne durumda ve hangi tedaviler yapıldı. Bana mail ile yazar iseniz ben yardımcı olmaya çalışırım. Burada veya Samsun’ da.
  Sağlıklı ve ağrısız bir yaşam dilerim.
  Prof. Dr. Hayri T. Özbek
  Algoloji Uzmanı
  GSM: +90 532 787 1246
  MYH: +90 530 541 9150
  E-mail: hayriozbek@hotmail.com

 86. Mustafa Bilir Says:

  Hocam iyi günler.Yaklaşık 9 ay evvel dil kökünde elektrik çarpması gibi küçük reaksiyonlar meydana gelmeye başladı.KBB uzmanın gittim birşey görmedi. Antibiyotik verdi rahatsizligim gecti. Bir kaç ay sonra tekrar olmaya başladı, bu sefer cenemi açmaktadır güçlük çekiyordu aynı doktoruma tekrar gittim,ultrason ve boyun mr istedi kötü bir şey goremedi lenf bezinde sislik vAr dedi kotu Değilmiş. Tekrar antibiyotik verdi şikayetlerin geçti.
  Fakat birkaç ay sonra dil kökünde ki elektrik çarpması tekrar ve sıklıkla olmaya başladı. İki kere 5 dakika süren ağrı krizlerim oldu.
  Nöroloğa başvurdum.Trigeminal nevralji teşhisi koydu. Trileptal 150 mg iki defa alıyorum. Beyin mr ı çektirdi herhangi bir bulguya rastlaması.
  Fakatçoğunlukla geceleri ağrım olmaya devam ediyor.
  Rahatsızlığın başladığından beri lenf bezimdeki şişlik ve ağrı devam ediyor.Bu hastalığa bu şişlik neden olabilir mi. Şimdiden teşekkürler

 87. Hayri Özbek Says:

  Mustafa bey merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Anlattıklarınızdan yola çıktığımda teşhisim farklı olacak. Evet bu bir nevralji ancak muhtemelen trigeminal nevralji değil. Özellikle yutkunma ile gelen ve dil köküne yakın olan şiddetli ağrı atakları sorununuzun GLOSSOFARENGEAL NEVRALJİ olabileceğini gösteriyor. Ancak buna rağmen doğrudan bir ağrı uzmanı tarafından görülmenizde yarar var. Eğer Adana’ ya gelme şansınız olabilirse iletişim kanallarım açık. Tedavinizi konuşabiliriz.
  Sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.
  Prof. Dr. Hayri T. Özbek
  Algoloji / Ağrı Uzmanı

 88. Özgür Gezgin Says:

  Merhabalar Hayri hocam öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalarınıza ve mesleki hayatınızdaki başarılarınızdan dolayı sizleri cani gönülden tebrik ederim. Ben Mersin üniversitesinden bu sene mezun oluyorum ve iş hayatına atılma durumu var ve 2014 Eylül 25’te Mersin Üniversitesi hastanesinde göğüs cerrahi servisi tarafından aşırı koltuk altı terlememden dolayı Klipsli ETS ameliyatı oldum. Özellikle yaz döneminin başlamasıyla ciddi derecede refleks terlemem başladı kalça, sırt ve göğüs kısmında pantolon ve giydiklerim sırılsıklam oluyor. Ve dışarıdan görünüyor bu yüzden ciddi derecede sorunlar yaşıyorum. Sempatik blokaj ile bu bölgedeki terlemelere müdahale edebilir miyiz. Hayatım mahfolmuş durumda şimdiden emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim hocam iyi çalışmalar.

 89. Hayri Özbek Says:

  Serap hanım merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Tedavi seçeneği kesinlikle var. Bana sayfamdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 90. mahmut Says:

  Sayin kiymetli hocam 7 yillik kume hastasiyim simdiye kadar kullanmadigim ( sibelium avmigren isoptin topamax melatonin…) ilac kalmadi arti prednol kullanimina bagli oldugunu dusundugum donemsel olan agrilarim artik kronik ve cok daha siddetli ataklar halini aldi.tm prednol kullanimina ve imigren spreylere cvp alabiliyorum lakin yan etkilerinden dolayi devamli kullanamayacagim asikar.son olarak sfenopalatin sinir blokaji yapildi lakin hic bir etkisini goremedim.su an yine kortizonla agriyi bastirip bi care ariyorum bu konuda bi yardiminiz i cok rica ediyorum hocam saygilar

 91. Hayri Özbek Says:

  Mahmut bey merhaba,
  Öncelikle kusura bakmayın size geç dönebildim. Ağrınız için geçmiş olsun. Size yardımcı olabilmem için doğrudan görmem gerekir. Bu nedenle bana telefonla sekreterim aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Prof. Dr. Hayri Özbek

 92. ayşe gurbetçi Says:

  doktor bey iyi günler
  bel fıtığından ilk amiyatımı 1998 oldum 10 aradan sonra ani bir hareket sonucu tekrar çok şiddetli ağrılarım başladı almanyada yaşıyorum hastaneye gittiğimde fıtık var diyerek tekrar ameliyat yaptılar
  o günden sonra belim birdaha düzelmedi 2009 yılında türkiyede fizik tedavi ve korse kullanmaya başladım bu tedaviler ancak beni 1 yıl rahat ettiriyor ve tekrar ağrılarım başlıyom son 9 aydırda ağrılarım şiddetlendi almanyada kortizon tedavisi gördüm enson gittiğim kliniklik bana 6 platin takılması gerektiğini 3 bölgede sinir uçlarının tahrip olduğunu söylüyo bunun üzerine yine türkiyeye geldim burada 4 doktorla görüştüm ilkki ikici malilyatın bel kayması olmuşken fıtık ameliyatı yaptığını bununla birlıkte sinirleri 3 yerde tahrif ettiğini bunların onarılması vede 6 pilatin takılmasını söyledi ikincici ancak sinirleri yakabileceğini bununda etkili olmayacağını 3 cü sende bel fıtığı olmadıgini bu arada korseyi veren doktor bolca vitavin vererek gönderdi 4 doktor kemiklerde açınma olduğunu şimdi değilse ileride platin takılması şart olduğu iyi bir sinir cerrahının müdahale etmesini söyledi şuan 3 sene önce olduğu gibi yine fizik terafi görüyorum ama kesin bir sonuç değil buda belim yüzünden boynumdada düzleşme ve fıtık oluş durumda bu şekilde almanyaya dönmek istemiyorum oradaki doktorlara güvenim kalmadı bu durumda olmama sebep olanlar onlar günde 10 tane ilaç almaktayım bunlarında yan etkileri çok oluyo içinde morfin bulunan ağrı kesiciler kullanıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 93. Hayri Özbek Says:

  Ayşe hanım merhaba,
  Geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın. Oldukça karmaşık tedaviler uygulanmış. Sanırım siz Almanya’ da yaşamaktasınız. İyi bir değerlendirme için sizi muayene etmem gerekir. Eğer isterseniz telefonlarım aracılığı ile bana doğrudan ulaşabilirsiniz.
  Görüşmek üzere ve sağlıklı günler dilerim.
  Dr. Hayri Özbek

 94. zeynep Says:

  Ben 10 yildir fibromiyoji hastaliği tasıyorum. Kas romatizmasi teshisi koydu doktorlar. Tedavisi var midir?

 95. zeynep Says:

  Merhaba hocam.ben 10 yıldır psikiyatri hastalığı taşıyorum ama son dönemlerde psikiyatri hastalığı değilmiş fibromiyaji hastalığı olduğumu öğrendim bunu çaresi var mıdır lütfen çabuk bana donermisiniz.Mesajınızı bekliyor olacam.

 96. Sevilay özmen Says:

  Merhaba hocam benim sizden ricam hastalığımın kesin bir tedavisi varıp evde 1 yıl önce sağ tarafımda burun yanında şiddetli bir ağrı yaşamaya başladım tortor gittiyimde trivial nevralji denildi tegletör verdiler şimdi sabah öğlen akşam 200 lük sabah artı sabah akşam 400 lük yarım içiyorum yaşım 40 şimdiden teşekkür ederim saygılar

 97. Sevilay özmen Says:

  Kusura bakmayın hocam yazımda yanlışlıklar olmuş benim öğrenmek istediyim bu hastalık hakkında kesin tedavisi varmı trigeminal nevralji açıklamalarınızı bekliyorum şimdiden saygılar hocam

 98. Sevilay özmen Says:

  Merhaba hocam benim öğrenmek istediyim trigeminal nevralji hastalığının kesin tedavisi varmı 1 yıl önce yüzümün sağ tarafında burnumun yanından başladı ağrı doktora gittiğimde bu hastalığı söylediler tegletör kullanıyorum 200 lük sabah öğlen akşam 400 lük sabah akşam yarı

 99. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun Sevilay hanım. Günümüzde ilaç dışı veya alternatif tedavi radyofrekans veya cerrahi tedavidir. Radyofrekans tedavisinin sonuçları oldukça iyi. Yaklaşık % 90′ larda bir başarı oranı var. Kişisel deneyimim de oldukça iyi. Eğer bana bir türlü telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz. En kısa zamanda görüşmek üzere.
  Sağlıkla.

 100. alper genli Says:

  slm.hocam iyi çalışmalar.
  benim şikayetlerim şunlar. sabahları kalktığımda belden aşşa heryerim ağrıyo özellikle bacaklarım halsizim ağrılarım şole hani uzun süre top falan oynamassınızda birden oynayınca ertesi gün heryeriniz tatlı tatlı ağrır ya öle ağrılarım var 2 senedir fizik tedaviciye gittim bişi yok dedi .boyun fıtığım var ellerimde güçsüzlük var ben farkında değilim ama çevremdekiler düşecek gibi yürüdüğümü söylüyor sabahları yatakdan kalkamıyorum 1 ay hiçbir iş yapmasamda sürekli yorgun ve ağrılıyım isteksizim içimden hiçbişi yapmak gelmiyo bu ağrılar ve halsizlik yüzünden kaç tane işten çıkmak zorunda kaldım şimdi ben ne doktoruna gitmeliyim hangi bölüme yani izleyeceğim yol ne olmalıdır

 101. alper genli Says:

  telefonumda bu bilgi vermek yada almak yönlendirmek isterseniz 05074092406

 102. alper genli Says:

  fizik tedavici kan tahlili almıştı beucella için negatif çıktı

 103. Hayri Özbek Says:

  Alper bey merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Nerede oturmaktasınız bilmiyorum. Ancak tavsiyem size en yakın ağrı merkezine gitmenizdir.
  Sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.
  Dr. Hayri Özbek

 104. Pınar Says:

  Merhaba
  27 yaşındayım, bir haftadır yüzümün sol tarafında, kulağımda ve başımda ağrı var. Dayanılmaz değil, bazen ağrı gidiyo fakat sonra tekrar ağrımaya başlıyo. Ayrıca alnımda karıncalanma da var. Yemek yerken ağrımaya başlıyo. Dişlerimd bir sorun yok. Bütün gün uyuyorum. 7 aralıkta randevu aldım fakat ne olabilir merak ediyorum…şimdiden teşekkürler.

 105. Hayri Özbek Says:

  İyi akşamlar Pınar hanım,

  Ağrı nedenine yönelik araştırma gerek. Bu nedenle bir merkeze gitmenizi öneririm. Öncelikle gençsiniz ve bu nedenle kötü bir nedene bağlı olmayacağını söylemek mümkün. Ancak mutlaka tetkik edilmesi de gerekir.
  Sağlıklı günler dilerim.

 106. gul Says:

  Slm hocam 1 yil once omurgadan ameliyat olan ve bacak agrisi hic gecmeyen amelitattan sonra iki buklum olan annem icin bir sey yapilabilirmi cok zordurumdayiz annem parkinson h
  asatasi ve beyin pili ameliyati gecirdi…

 107. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmş olsun. Tabii ki yapılabilecekler var. Ancak bir şekilde annenizi, var ise spinal MRI ve EMG tetkiklerini görmek gerekir. Eğer bana ulaşabilme şansınız var ise sekreterimden randevu alabilirsiniz. Yok mümkün değil ise size yakın bir ağrı kliniğine gitmenizi öneririm.
  Sağlıkla kalınız.

 108. gul Says:

  Cok tesekkur edrim hocam…lomber mrg ve sakral mr sonuclari var birde cd ler var.ameliyat oldugu hastaneden aldigimiz hasta epikrizi var…

 109. gul Says:

  Agri bolumunde 2 kez kucuk operasyon (sanirim epidural di) gecirdi hicbir faydasi olmadi.

 110. Hayri Özbek Says:

  İyi akşamlar,
  Bu söylediğiniz tetkikleri, epikrizi ve hastayı da görmem gerekir. Belki farklı bir şeyler düşünülebilinir. Eğer getirme olanaklarınız var ise, buyrun gelin.
  Sağlıkla kalınız.

 111. gul Says:

  Tesekkur edriz hocam..

 112. Adnan ayar Says:

  Mrb hocm enjeksiyn sonrasi dusuk ayak oldu tedavisi varmidr

 113. Hayri Özbek Says:

  Adnan bey ne tür bir enjeksiyon yapıldı ?

 114. Gamze Says:

  Annemın bel fıtığı fazlalastı hocam en ıyı hastane tedavı nedır

 115. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş. olsun. Size yardımcı olabilmem için ayrıntılı yazmanız ve hangi şehirde oturduğunuz da yazmanız gerekir.
  Sağlıklı günler dilerim.

 116. esra eker Says:

  mrblar hayri bey benim kız kardeşim yaklaşık 15 gün önce tek gözünde görme şikayeti oldugunu söyledi sınavları oldugu için dr a gidemedi yaklaşık 3 4 gündür sağ tarafında uyusma ve karıncaalanma başladığını söyledi sınavlarına giremedi geri dönüyor okuldan biz çok korkuyoruz babamızı 3 yıl önce kanserden kaybettik allah korusun kardesim cok endişeli ne yapmamız lazım ilk önce bize çok acil olarak cvp verirseniz mutlu olurum şuan zaman bizim için çok önemli şimdiden tsk ederim

 117. Hayri Özbek Says:

  merhaba,
  öncelikle geçmiş olsun. ancak mutlaka bir hastane veya tıp merkezine gitmeniz gerekir. bana göre araştırmak önemli. daha sonra isterseniz yeniden haberleşebiliriz.
  sağlıklı günler dilerim.

 118. esra eker Says:

  Hocam mrb oncelikle bizlere yardimci olup cvp verdiginiz icin sonsuz tskler biz hastaneye gittik emar cekildi ve emarda beyinde plak gorduler iki tane cok kucuk 1 tane biyukmus gozlerini incelediler ama beyinden gelen bi sey olmadigini soylediler hocam ms den mi suphelendiler ki bu hastalik cok ciddi bir hastalik mi bizi biraz bilgilendirir misiniz kiz kardesim duydugundsn beri agliyor kotu bisey olacak diye karamsarliga kapildi baska biseyde olabilir mi simdiden cok tsk ederim hocam cok saolun

 119. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  BENCE PSİKİYATRİK DESTEK GEREK. AYRICA MS İÇİN DE TAKİP ETMELİ. AMA KARAMSARLIĞA DA GEREK YOK. SAĞLIKLI VE AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM.

 120. merve Says:

  hocam merhabalar, babam sol el bileginden karpal tunel sendromundan iki kez ameliyat oldu. istanbul’da yasiyoruz, gitmedigi doktor, gorunmedigi merkez kalmadi, agrisi gecmedi, gecmiyor. en son bir hekime daha gitti d1/d2 blokaj islemi yaptirdi. hicbir faydasini goremedi. hekim tekrar denemeyi tavsiye etti. bu defa da kendisi gitmek istemedi. sayisiz kez fizik tedavi gordu, kolundan kortizon ignesi yapildi, hepsi gecici etki gosterdi agrisi yine devam etti. agrin psikolojiktir diyip lustral yazan dahi oldu ama gece uykusundan uyandiracak kadar siddetli agridigi zamanlar oluyor. istanbul disinda dahi hekim haberi alip gittigi oldu, eli bosa cikti hep. yurtdisina dahi gitmeyi dusunuyor tedavi icin. tavsiyeniz bizim icin cok onemli. cevabiniz icin simdiden cok cok tesekkur ederim.

 121. Hayri Özbek Says:

  Merhaba, yapılablecekler var. Ancak buralara gelmeniz gere. Eğer isterseniz sekreterim aracılığı ile benimle haberleşebilirsiniz.
  Sağlıklı günler dilerim.
  GSM: 0530 941 91 50

 122. merve Says:

  Merhaba Hocam babam yaklasik 2 senedir trigeminal nevralji hastasi tegretol ve lyrca kullaniyo fakat bu iki sene icerisinde agrilari gunden gune artip sureleride uzadi noral terapi 3 seans gordu fakat hicbir yarari olmadi ameliyat hem bizi hem babami hayati risk tasidigi icin korkutuyo sizin yardiminiza onerinize ihtiyacimiz var simdiden tesekkurler.

 123. Figen şahan Says:

  Selamlar doktor bey
  Hamileliğimin son ayında ayak bileğim de kemik iliği ödemi teşhis i kondu daha sonra aralık yılbaşı itibariyle emar a göre yürüyebilirsiziz dediler Evet yürüyorum fakat yürüdükçe ağrıyor sonra fıtık bakıldı etkileyecek kadar yok dendi şimdi de ağrı nöropatik deniliyor layra 150 mg sabah akşam verildi hiç fayda yok bu durumda nereye hangi birime başvurmalıyım teşekkürler

 124. Doğan Ebren Says:

  Sayın Hocam,
  Öncelikle merhaba… Annem 68 yasında ve 11 yıldır ”Trigeminal Nevralji” Hastası! Erzurumda oturuyoruz. Burda Yapılabilecek bütün tedavileri uyguladık (Gliresol enjeksiyon, RF, Botox ve Medikal Tedavi vs) Sonuç olarak ne yaparsak yapalım bu üç boynuz kendini yineleyip o atar damarın üstünen geçiyor. Annem ilaç olarak ”Tegretol CR 400 mg kullanıyor. Fakat annem aynı zamanda 30 küsür yıldır Pulmoner Hiper Tansiyon, Kardiyak Artimi (Bradikardi)(pacemaker mevcut VVI pace) ve MVR disfonksiyon (Mitral Kapak portez) hastası! Bu nedenle tansiyon ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor (Arbesta plus ve Coumadin 5 mg) Bir ay önce beyne bir trombus atağı geçirdi! Geçici islemik bir durum yaşadı… Yapılan doplerde karotis temiz çıktı. Ancak şu an mide bulantısı, yoğun baş dönmesi, ilac almasına rağmen geçmeyen bir baş ağrısı ellerinde titreme ve istem dışı seyirmeler var. Minimal bir anevrizma ihtimaline karşın Kontrastlı BT çektirdik temiz çıktı. Genel durumu yapabildiğim kadar izah edebildiğimi umuyorum. Yukarda yazdıklarıma istinaden Tegretolün Coumadinle plazmada indiksiyon etkisine girip İNR yi etkilemesi durumunu ortadan kaldırmak için neurontin kullansak uygun olur mu ? Birde en son ki baş dönmesi durumu Vertigo belirtileri gibi duruyor çünkü panik, halsizlik ve idrar kaçırma durumlarıda var! Bu durumda ne gibi bir tahlil yaptırsak kesin emin olabiliriz ?
  Tüm saygılarımla şimdiden teşekkür ederim
  İyi çalışmalar …

 125. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Size geç döndüğüm için kusura bakmayın. Babanız için ideal tedavi radyofrekans termokoagülasyon gibi görünmekte. Ancak kesin söylem için hastayı görmem gerekir. BU nedenle sekreterimden randevu alabilirsiniz.
  Size ve babanıza ağrısız günler dilerim.
  Tel: 0530 941 9150 / Esra hanım

 126. Hayri Özbek Says:

  iyi akşamlar. lütfen sekreterim aracılığı ile beni doğrudan ararmsınız. sizinle doğrudan konuşalım.

 127. fulden imge Says:

  hayri bey merhaba radyofrekans ve pasha kateter uygulamaları birarada kullanıldıgında başarı oranı nedir

 128. fulden imge Says:

  özellıkle hafif faset artrozundan kaynaklanan şiddetli bel apğrılarında 27 yaşındayım ve 1 yldır ağrım var.lütfen yardım edin

 129. Mehmet Enes Koyun Says:

  Hocam kolay gelsin başımın yan taraflarında batma şeklinde ağrı var saniyelik oluyor genelde başımı hafif şekilde duvara vurmuştum daha önce doktora gittim bilgisayarlı tomografi çekti temiz çıktı sfenoidal sinüzit çıktı bide sizce nevralji olabilirmi ben de ne yapmam gerekir

 130. Hayri Özbek Says:

  merhaba, başarı oranı yüksek. ama bunu ne için sorduğunuz önemli.

 131. Hayri Özbek Says:

  faset ağrılarında başarı oranı yüksektir. eğer bana ulaşma şansınız var ise yardımcı olurum.

 132. Ercan Says:

  Merhaba mr sonucuna göre ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ediyorum lomber lordoz düzleşmiştir. T11 vertable korpusunda 1cm çaplı Hiperintensite izlenmektedir(hümanizm).intervertebral disklere yer yer hafif sinyal kaybı izlenmektedir.end platelerde bir kaç düzeyde minimal dejenaratif sinyal intensite değişiklikleri izlenmektedir.L3_4 düzeyinde bulging izlenmiştir.L4_5 DÜZEYİNDE GENİŞ TABANLI BELİRGİN BULGİN İZLENMİŞTİR.L5_S1 düzeyinde sol posterolateral disk harnisyonu izlenmektedir bu düzeyde dural kese sol anteriorden belirgin indentedir sol s1 sinir kökünede indentasyon mevcuttur yazıyor 4 doktora gösterdim biri ameliyat 1 i ileride ameliyat gerekebilir 1 i ozon tedavisi 1 i fizik tedavi dedi kafam baya bir karıştı ne önerirsiniz lazer le ameliyata uzun bir hastamıyım

 133. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  MRI sonuçları tek kriter değil. Ayrıca fizik muayene bulguları da önemli. Buna göre konuşabiliriz. Eğer buraya gelme imkanınız var ise sizi görebilirim.
  Ağrısız günler dilerim.

 134. EMİNE ÇALIŞKAN Says:

  MERHABA HOCAM .. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..
  KÜÇÜK DİLİN HEMEN İLERİSİNDE AĞIZ İÇİ ÜST BÖLGESİNDE AĞRI ÇEKİYORUM.. SİZİ ÖNERDİLER HENÜZ BİR TEŞHİZ KONULMADI.. ANTİBİYOTİK İÇİNCE DÜZELDİ ..BADEMCİKLE Mİ ALAKALI YOKSA BAŞKA BİR SIKINTIMI OLABİLİR..

 135. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  YAKINMANIZ SANIRIM KBB İLE İLGİLİ GİBİ. ANCAK EĞER ADANA’ YA YAKIN İSENİZ BANA ULAŞIRSANIZ SİZİ GÖREBİLİRİM.
  İYİ GÜNLER DİLERİM SAĞLIKLA.

 136. naci dündar Says:

  Doktor Bey Merhaba; 2014 Aralık ayında belime platin takıldı, ameliyattan hemen sonra sol ayağımda dayanılmaz ağrılar çektim,bir ay sonra doktorum en alttaki vidaların küçültülmesi gerektiğini söyleyerek ikinci bir ameliyat gerçekleştirdi.Sinirlerde herhangi bir sorun olmadığını söyledi.Ayağımda güç kaybı oluştu. Sonrasında uzun bir süre nörontin kullandım ve 45 gün fizik tedavi gördüm.Şimdi sadece ayak baş parmağımda ağrı var, çorap ve ayakkabı giydiğim zaman oluşuyor. İnternette sinir bloğu tedavisi okudum, benim durumuma uygun mu? Ya da sizin tavsiye edeceğiniz bir tedavi yöntemi var mı? Bu ağrıdan kurtulmak istiyorum, teşekkürler

 137. Hayri Özbek Says:

  merhaba,
  öncelikle geçmiş olsun. ağrınız için sinir blokları bir çözüm olabilir. bu nedenle bir ağrı merkezine başvurmanızı öneririm. eğer konumunuz bana yakın ise sizi görebilirim.
  sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.

 138. murat kekeç Says:

  Sayın Hocam
  Mersin Ünv.Tıp.Fakültesi algoloji bölümünde sağ periferik fasiyal sinir hasarı ( sinüzit ameliyatı sonrası oluşan) sebebiyle yaklaşık 4 aydır ilaç (lypre 150mgx2) tedavisi görüyorum.fakat son 1 aydır sağ gözaltında başlayıp başımın sağ tarafına yayılan kısmende burun kemiğinde olan ağrılarım tekrar başladı.ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda uyguladığınız rft tedavisini adanada tıp fakültesinde uyguluyormusunuz.özel hastane rft uygulama giderlerine bütçem elvermediği için sizden yardım talep ediyorum ilginiz için teşekkürler.

 139. Hayri Özbek Says:

  geçmiş olsun. öncelikle değerlendirmem gerek. ancak tedavilerimi üniversitede yapmıyorum. ayrıca tam olarak hangi tanı ile tedavi görmektesiniz?

 140. senem Says:

  Merhabalar 1 ay önce bel fitigindan microdiskkektomi ameliyatı oldum.Ameliyattan bir kaç gün sonra kramplar basladi (kalça ve belimden )giriyor. Doktorum başta enfeksiyondan suphelendi. Ama tahlillerim temiz çıktı. Yoğun israrlarim üzerine kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum. İğne olduktan 1 hafta kadar çok rahattım. Fakat kramplarim tekrar başladı. Ve bunlar benim iyilesmemi bayag bir geciktiriyor. Bu kramplar niye oluşuyor? Ne zaman geçer? Ne yapmam lazim

 141. Hayri Özbek Says:

  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. ANCAK BENCE AMELİYAT EDEN DOKTORUNUZ BU KONUDA SİZ BİLGİLENDİRMELİ. ÖRNEĞİN KONTROL MRI ÇEKİLDİ Mİ? BUNA GÖRE KONUŞMAK DAHA RAHAT OLACAK.

 142. senem Says:

  Kontrol MRI cekilmedi. Doktor buna gerek görmedi. Bana yalnızca bazı insanların yaraları iyilesirken sinirler yaraya baskı yapar. Bu da kramplara yol açabilir dedi. Kramplar zamanla kendiliğinden geçer dedi. Ama ben çok rahat hareket edemiyorum. Ben Tekirdağ’da yaşıyorum. O zaman burada bir Mr cektiriyim.

 143. EMRAH Says:

  Hocam merhaba şöyle bir sorunum var yaklaşık iki yıl önce safra kesesinden ameliyat oldum ve son bir yıldır sağ kaburga kısmımda agrı meydana geliyor öksürük hapşırma derin nefes alma sağa sola dönme gibi durumlarda ağrı inanılmaz oluyor geceleri uyuyamıyorum ve ağrı kesici kullanmak zorunda kalıyorum hocam gittiğim hastanede benden tomografi istendi tomografi sonucu şu şekilde:

  TORAKS BT (SPIRAL, ÇOK KESITLI BT)
  IVKM verilmesini takiben 5 mm kesit kalınlıgında görüntüler elde olunmustur.
  Trakea ve ana bronslar açıktır.
  Mediastinal ana vasküler yapılar ve kalp kompartmanları normaldir. Özefagus trasesi olagandır.
  Akciger parankim alanlarında, her iki akciger alt lob bazal kesimde fibroatelektazik degisiklikler, sag üst lobda
  fibroatelektazi gözlenmektedir. Sagda ksifoid inferior kesimindeki kodlardan birinde kardlash kalsifikasyonu çok
  yogun bir kalsifikasyon gözlenmekte olup bu lokalizasyonda hafif derecede yumusak dokuda da infilamasyon
  bulguları gözlenmektedir.
  Üst batın organları tabiidir.
  Sonuç:
  – Akciger parankim alanlarında yer yer fibroatelektaziler gözlenmekte, ksifoid düzeyinde sagda kodlardan
  birinde kardlash kalsifikasyonu çok yogun düzeyde izlenmekte, bu lokalizasyonda yaglı dokuda da minimal
  infilamasyon bulguları gözlenmekte, ancak belirgin kitlesel lezyon izlenmedi.

  sonucu var hocam Fizik tedavi ye yönlendirildim sporcu bandı yapıştırıldı ve kartilaj kalsifikasyonu mevcut denildi. fizik tedavi hocamız benden bu kadar
  göğüs cerrahisine yönlendirmek zorundayım dedi göğüs cerrahisi hocamız buradaki bölgenin kaburga kıkırdak bölgesinin ameliyat ile sinir bağlama vs olması gerekiyor denildi başka tedavisi yok dediler hocam ben ameliyat olmak istemiyorum gerçektende bu hastalığın tedavisi yokmu ağrıdan duramıyorum mide problemlim olduğu için ağrı kesici kullanmaktan korkuyoryum ama yinede kullanıyorum hocam sizden yardımlarınızı bekliyorum.
  iyi günler.

 144. Saadet Says:

  Hayri bey merhaba,

  62 yasindaki babam yaklasik 20 yildir kume bas agrilariyla mucadele editor. Agrilar son 5 yilda kronik bir hal aldi ve 365 gun, son donemde ise neredeyse gun icinde hic kesilmeden agriyor. Disleri cekildi, geniz eti ameliyati oldu. Boyundan ilac enjekte edildi, her turlu ilaci kullandi. Son aylarda kullandigi prednol etkisiyle sanirim artik agrilar daha da siddetlendi. Oksijen tupu denememize ragmen ne yazik ki kotu yaptigi gerekcesiyle kullanmak istemiyor. Hastaligin kesin tedavisi olmadigini biliyoruz. Ancak ataklari hafifletici neler onerebilirsiniz? Siz yardimci olabilir misiniz veya onerebileceginiz doktor var midir? Yanitiniz icin simdiden tesekkurler.

 145. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Babanızı değerlendirmem için görmem gerekir. Ancak nerede ikamet etmektesiniz bilemiyorum. Bana ulaşabilirsiniz. Sekreterimi arar iseniz görüşebiliriz.
  Sağlıklı günler dilerim.

 146. fadime Says:

  Mhb hocam
  ben 2005 te beyın kanaması gecırdım fızık tedafıye gıdıyorum suandada konusma konusma anlama okuma sorunuma var bırazda agrılarım cok kotu oluyor onceden yuksektı ilaçim LYRICA 225 mg icıyorum suan yardım edın

 147. Hayri Özbek Says:

  MERHABA.
  GEÇMİŞ OLSUN. ANCAK HASTALIĞINIZ BENİM ALANIMDA DEĞİL. BU NEDENLE NÖROLOJİ ÖNERİRİM.
  SAĞLIKLA OLUNUZ.

 148. leyla yeşilyurt Says:

  Hocam merhaba,
  benim hastalığım trigiminal nevralji bu hastalığım sebebiyle 2009 senesinde ameliyat oldum kulak arkasından, bu ağrılar şuan tekrar şiddetle gelmektedir.Ben kararsız kaldım tekrardan ameliyat olma konusunda acaba tekrardan ameliyat mı olsam yoksa RF mi yaptırsak kararsızım doğru kararı verme konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.
  İyi günler.

 149. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. BANA GÖRE RF TEDAVİSİ DAHA UYGUN. ÇÜNKÜ TEDAVİ TEKRARI DAHA RAHAT. EĞER ADANA’ YA GELME İMKANINIZ VARSA TEDAVİNİZ KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRİM. BU ARADA KAÇ YAŞINIZDASINIZ ?
  SAĞLIKLA.

 150. serpil Says:

  Merhaba hocam iki yildir sol gogus alti kemigimi kalp hizasindan yukari dogru gogus altimi cevreleyen ve yine ayni hizada sirtimda oyucu siddetli bi agrim var 7/24 hic gecmiyo bu agrimdan kaynaklimi bilmiyorum ama carpintimda oluyo bicok tetkik yapildi kalbede bakildi bisey cikmadi neyapabilirim sizin gorusunuz nedir yardimci olabilirmisiniz teşekkürler

 151. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. DETAYLI BİR ARAŞTIRMA İÇİN DOĞRUDAN GÖRMEM GEREKİR. EĞER İKAMET ETTİĞİNİZ YER YAKIN İSE BUYURUN GELİN.
  SAĞLIKLA KALINIZ.

 152. hamza alp Says:

  Hocam damar kalsifikasyonunun tedavisi var mi

 153. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  BU BİR DAMAR HASTALIKLARI UZMANI VEYA KARDİYOLOJİ UZMANI ALANINA GİRMEKTEDİR. YANİ BENİM GÖRÜŞ BELİRTMEM UYGUN OLMAZ.
  İYİ GÜNLER DİLERİM.

 154. Adem Kaya Says:

  Hocam merhaba,futbol oynadığım dönemlerde leğen kemiğim de avülsiyon kırığı sonucu oluşan ağrı ve hissizlik şikayetiyle,lateral femoral kütanöz sinir gevşetme ameliyatı oldum ve daha sonrasında bacağım normale döndü ağrısız sızısız hisli bir bacağa kavuştum,ameliyattan sonra tekrar aktif spora döndüğümde ona benzer yakınmalar oldu ve fizik tedaviler ,depo kortizonlar ağrımı geçirdi fakat bir yapışıklık hissi sürekli kaldı,en sonunda DRG+RFT işlemi yapıldı sinirin köküne ve fayda görmedim ne yapışıklık gitti ne de bacağımın hissi geri geldi,asıl sormak istediğim soru ise bu DRG+RFT İşlemi benim ömür boyu o hissimi yok mu etti kalıcı bir hissizlik mi bıraktı ben de?

 155. Selcan Ismayilova Says:

  Merhaba Doktor bey.
  Mesajimi okuyup cevaplandırırsanız çok sevinirim.
  Kız kardeşim 23 yaşında, 2 yıldır trigeminal nevralji hastalığı vardır. Önce yüzünün sol tarafında ağrıların olduğu söyledi. 10 seans fizyoterapi aldı ve ağrıları geçmeye başladı. Bu kez sağ tarafında ağrıların olduğunu söylemeye başlamadı. Yine fizyoterapi tedavisi aldı. Daha yeni tedavisi bitmişken yeniden sol tarafında ağrıların başladığını söylüyor ve her defasında da ağrılar çok şiddetli olmasıyla kendini belirtiyor.
  Doktor bey, böyle bir şey mümkünmü? yani her defasında fizyoterapi tedavisi sonrası 1-2 aylığa ağrılarının geçmesine rağmen ağrının yeniden başlaması, yerdeyişmesi ve hiç bitmemesi? Bu bir psikolojik rahatsızlik ola bilirmi?
  Teşekkürler.

 156. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Kardeşinizin trigeminal nevralji hastalığı olduğunu söylemek zor. Bu nedenle bir ağrı merkezine gitmenizi öneririm. Eğer Adana’ ya yakın iseniz geliniz.
  Görüşmek üzere.

 157. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Size yanıt vermiş idim.
  Sağlıklı günler dilerim.

 158. özgür öztürk Says:

  hocam iyi çalışmalar,
  7/8 yıldır yüz, göz etrafı ve baş ağrılarım mevcut. tüm tıp birimlerine gitmeme rağmen çare bulamadım. en son algolojiye başvurdum rft önerildi .ancak benim ağrılarım trigeminal nevralji belirtilerini taşımıyor. Rft yaptırmak çözüm olabilir mi? saygılarımla

 159. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. ANCAK ÖNCELİKLE SİZİ GÖRÜP DEĞERLENDİRMEM GEREK. EĞER OLANAKLI İSE SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ. SAĞLIKLI VE AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM.

 160. mert Says:

  Hocam Merhaba.24 yaşındayım 20 yaşından beri bel fıtığı var.En son ki mr sonucum şu şekildedir:Lomber lordoz düzleşmiştir
  L4-5, L5-S1 sinyal intensitesi azalmış görünmektedir.
  L4-5 düzeyinde santral annüler yırtık ve disk protrüzyonu izlendi.
  L5-S1 düzeyinde santral annüler yırtık ve ekstrüde herniye disk komponenti saptandı.
  Faset eklemler hipertrofik görünümdedir.
  Spinal kord T12-L1 seviyesinde konus medüllaris olarak devam etmekte,morfoloji ve sinyal intensite dağılımı tabiidir.
  Kauda equina köklerinin dağılımı simetrik ve doğaldır.
  Paraverebral kas ve yumuşak doku oluşumları doğaldır.

 161. Hayri Özbek Says:

  GEÇMİŞ OLSUN. NE SORMAKTASINIZ ?

 162. By oflu Says:

  Hocam belden mr çektirdim sonucumda L5 S1 duzeyinde minimal periferik disk kabariklasmasi dikkati çekmektedir yazıyor bu ne anlama geliyor

 163. Selver bebek Says:

  Merhabalar hocam acil olarak ulaşabilir misiniz rica ediyorum mail yazdım lütfen bekliyorum

 164. Eslem CANDAN Says:

  Merhaba hocam, Babam 2 ay önce göbek fıtığı ameliyatı oldu. Fıtık 3 santimden biraz daha büyüktü ve açık ameliyat oldu. Ameliyat sonrası neredeyse 1 ay hafif hafif kanaması ve akıntısı oldu. Sonrasında durdu ve 2 hafta birşey gelmedi. Ama 2 gün önce kanama tekrar başladı. Sizce bu normal midir ?

 165. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun Ancak sorun benim uzmanlık alanımda bulunmamaktadır. Bu nedenle size ilgili dala başvurmanızı öneririm.
  Sağlıkla olunuz.

 166. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Ne sorduğunuz mailinizde görünmemektedir.

 167. mustafa Says:

  Hocam Merhaba,

  Bende 80 derece kifoz ve 25 derece skolyoz var.Skolyozumun oldugu bolgede sureklı agrılarım mevcut.Ortopedis doktorlar hemen amelıyat olmamı soyledı.Fakat bır beyın cerrahına gosterdım flımleri.Ağrılarımın bel fıtıgından dolayı olabılecegını ve Spinal Enjeksiyon tedavısını denememı ıstedı.Sizce uygunmudur.Bu tedavıyı yapıyormusunuz?L4-l5 sevıyesınde fıtık oldugunu soyledıler

 168. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. TEDAVİDEN YARAR GÖREBİLİRSİNİZ. EĞER ADANA İÇİN DÜŞÜNÜYOR İSENİZ LÜTFEN SEKRETERİM İLE İLETİŞİM SAĞLAYINIZ.
  GEÇMİŞ OLSUN.
  TEL: *530 941 91 50

 169. hasta bakıcısı bayan Says:

  Araştırdığım her konuda içeriklerinizi buluyorum teşekkürler

 170. Hayri Özbek Says:

  ÇOK SEVİNDİM.

 171. Halil Says:

  Hocam iyi günler 34 yaşındayım uzun zamandır küme baş ağrısı rahatsızlığından mücadele etmeye çalışıyorum bu seneki atakta artık kullandığım ilaçlara rağmen şiddetli ataklar yaşıyorum kullandığım ilaçlar devamini lithrul isoptin avmigren gece uyurken laroxcl nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

 172. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. TEDAVİDE BAZI GİRİŞİMSEL AĞRI TEDAVİ YÖNTEMLERİ YARARLI OLABİLİR. BU NEDENLE YA BURAYA GELECEKSİNİZ VEYA OLDUĞUNUZ YERDE BİR UZMANA GİTMELİSİNİZ. EĞER ADANA’ YA GELME OLANAĞINIZ VAR İSE SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIKLI VE AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM.

 173. EREN KAYA Says:

  hocam selamlar;
  benim L5 s1 bir adet bel fıdıgım var. Son günlerde araştırmaların sonucu igne ile girilip 15- 20 dk gibi kısa bir zaman da fıdıgın alındığı haberlerini görüyorum. Yaşım 44 sizin bu yöntemle cerrahi operasyon yaptıgınızı duydum. Adana da yasıyorum. Sizi de tanıyorum. Ben de Çukurova Toprak mezuyum. Rahmetli babanızın ögrencisiyim. Yasemin GÜNEŞ in eşi Ahmet beyle beraber çalışıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz Memnun olurum . Teşekkürler…

 174. Hayri Özbek Says:

  merhaba,
  sizinle telefon görüşmesi yaptık.
  Sağlıkla.

 175. Dilek Kara Says:

  Hocam merhabalar
  Benim annem yaklaşık 1 senedir çok şidderli dış ağrısı çekiyor. Dış fakültesine gittiğinde nevralji olduğunu söylediler. İlk olarak iğne yapıldı ama sonuç alınmayınca sinirlerden bi tanesi kesildi. Ama bu işlem de sonuç vermedi yine çok şiddetli ağrıları var.. Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz..

 176. ali canımoğlu Says:

  hocam merhaba ben dün sizin sekreterliğinizden randevu aldım 26 nisan için korkum var ve bugün bu operasyonu yaparsam elime hakim olamama gibi bir risk taşıyormuş bunu duyunca korkum arttı ve internetten bilgi edinmek isterken tesadüf sizin siteyi gördüm ve bütün soruları cevabladığınızı gördüm benide aydınlatırsanız sevinirim teşekürler

 177. ali canımoğlu Says:

  hocam benim soruma cevap vermediniz

 178. Hayri Özbek Says:

  Günaydın Dilek Hanım,
  Öncelikle geçmiş olsun. Annenizi değerlendirebilmem için görmem gerekiyor. Bana sekreterim (0530 941 91 50) aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
  Sağlıkla.

 179. Hayri Özbek Says:

  Günaydın,
  Size nasıl bir işlem yapılacağını bilmiyorum. Ancak size mutlaka bununla ilgili bir bilgilendirilme yapılmıştır.

 180. ali canımoğlu Says:

  hocam bana iğne tedavisi dediler iğneği boyundan yaparken hisediyormuz iğneyi ve iğnenin riskleri nelerdir Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz..

 181. haluk Says:

  hocam iyigünler iğne tedavisini sizmi yapıyorsunuz yoksa asistanlarınızmı yapıyor?

 182. Hayri Özbek Says:

  Tabii asistanlarım yapar.

 183. Serkan Tepe Says:

  Hayırlı günler annem nadir görülen nevravjil hastalığına yakalandı yüzünün sol tarafına sürekli şiddetli dayanılmıyacak şekilde ağrılar giriyo samsun fakülte hastanesinde algoloji bölümünde bi doktora 2 kere ameliyat ettirdik lazer ile ancak hiçbir düzelme yok sizin bu konu da bi bilginiz olabilir mi ya da yardımcı olabilirmisiniz lütfen yardım edin

 184. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ANCAK ADANA’ YA GELME OLANAĞINIZ OLUR İSE YARDIM EDEBİLİRİM. ANNENİZ KAÇ YAŞINDA ? NE KADAR ZAMANDIR AĞRISI VAR ? BANA TELEFONUMDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
  AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM.

 185. Serkan Tepe Says:

  Annem 45 yaşında ve bu şiddetli ağrılar 4 aydır var gitmedigimiz yer kalmadı sadece ağzından iğne yapıyolar ve malesef hiç bir düzelme yok sadece 2 saat uyuşturuyolar

 186. Hayri Özbek Says:

  GEÇMİŞ OLSUN,
  BANA TELEFON İLE ULAŞABİLİRSİNİZ ÖNCELİKLE.

 187. filiz yildirim Says:

  hocam merhaba annemin ayaklarindan sikintisi var noropatik agri diyorlar ayaklarinda yanma olcuyo smyradli ilac kullaniyor Ma Hala ayaklarinda yanma var yardimci olursaniz sevinitim

 188. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ANNENİZİ MUAYENE EDİP DİNLEMEM GEREK. SONRASINDA DA BİR TEDAVİ YÖNTEMİ ÜZERİNDE KONUŞMAMIZ İYİ OLACAKTIR. SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.
  TEL: 530 941 9150

 189. Bahar Says:

  Hocam merhaba benim babaannem trigeminal nevralji hastasi ayni zaman da bobrek yetmezligi sorunu var ilac kullandik yuzundeki agri kesilmedi ve ilac yan etki yapti ayni zamanda dozunu da yukseltemiyorlar bobrek sorunu oldugu icin.sinirsel blokaji tedavisinin uygulanmasi gerektigini soylediler ancak elazig ve yakin cevrede bunu yapabilecek doktorun olmadigini soylediler.bize onerebileceginiz elazigada yakin bu isi iyi yapabilen doktor var mi? Acil yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

 190. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. AMA ORADA YOK ÇÖZÜM VAR MI BİLEMİYORUM. EĞER MÜMKÜN İSE SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BENİMLE İLETİŞİM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIKLI VE AĞRISIZ BİR YAŞAM DİLERİM.

 191. Derya Says:

  Hocam merhaba annem trigeminal nevralji hastası çok şiddetli çakmalari oluyor yüzünü yikayamiyor dokunamiyor bursada tavsiye edebileceğiniz bi doktor bi işlem varmidir ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız annem 58 yasinda şimdiden teşekkürler

 192. ayten ünal Says:

  merhaba hocam sağ bacakta ve ayakta uyuşma karıncalanma ve kasılma şikayetleriyle doktora gittim az miktarda fıtık var dendi.doktor bu geçmez dedi ama fıtık ilerlemeden ameliyat olmadan nasıl bunun tedavisini yapabiliriz.

  MR SOUNUCU :L4-5 düzeyinde disk posterioru diffüz kabarık sağ parasantal-forominal geniş tabanlı ılımlı protide

 193. Hayri Özbek Says:

  merhaba tabii olabilir. eğer Adanada iseniz bana gelebilirsiniz.

 194. Serdar Sabancalı Says:

  Merhaba hocam,bizim sıkıntımız ağrı değil.dayımda yaklaşık 10 yıldan beri hiç kesmeyen hıçkırık sorunu var.bi arkadaşımda da aynı sorun varmış bana sizi önerdi.kendisi 4 yıl aynı dertten muzdaripken sizin hıçkırıkla ilgili bir siniri bloke ettiğinizi ve geçirdiğini söyledi.bizde size danışmak istedik.selamlar…

 195. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. SEKRETERİMDEN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIK GÜNLER DİLERİM.

 196. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  OLDUKÇA GECİKMELİ BİR CEVAP İÇİN KUSURA BAKMAYIN. EĞER ADANA YAKINLARINDA İSENİZ BENİM İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.
  TEL: 0530 941 9150

 197. Melek Okutan Says:

  Hocam annemde geçmek bilmeyen diş ağrısı var dişini cektirdik yinede geçmedi 5 senedir..Acisini bıçak saplanması ve ya aralikli ve aniden gelen ağrı olarak tanimliyor uygulamadigimiz tedavi kalmadı.. Biz trigimanal nevraljiden supheleniyoruz Antalyada onerebileceginiz doktor var mi cok teşekkür ederim simdiden

 198. Melek Okutan Says:

  Hocam rahatsız ediyorum ama kardesimdede geceleri artan diz kapağına kadar olan bi ağrı var oturduğu zaman artıyor ayaktayken azaliyormus bütün doktorlara gittik bi faydasını göremedi gençken düştüğün icin olmus diyorlarmis..topuk dikeni teşhisi konmuş ayni zamanda

 199. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  EĞER ADANA’ YA GELME OLANAĞINIZ VAR İSE SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BENİMLE İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLERİM.
  TEL: 0530 941 9150

 200. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  GEÇMİŞ OLSUN. BU BİR TRİGEMİNAL NEVRALJİ GİBİ. ANTALYA’ DA DR.ARİF YEĞİN’ VEYA DR. MERT AKBAŞ’ A ULAŞABİLİRSİNİZ

 201. Mehmet Alper Says:

  Hocam merhaba,

  Annenim omuzlarında ve boynunda sürekli ağrısı oluyor. Kısa bir süre akapunktur tedavisi de aldı ama ağrıları tam anlamıyla geçmedi. yardımcı olabilir misiniz gelelim.

 202. Hayri Özbek Says:

  Merhaba.
  Tabii ki sekreterim aracılığı ile randevu alabilirsiniz.
  0530 941 9150

 203. Umit yilmaz Says:

  Hocam 1 yildir hastamiz agri cekiyor tahliller temiz mrlar temiz ultrason temiz hic bir sikinti yok diyorlar ama yan taraflarda surekli agrilar boyle sislikler oluyor gitmedigimiz yer kalmadi bugun en son ogrencilerinizden ahmet yilmaz hocamiz sizi tavsiye etti hersey temiz gorunuste bisey yok ama agridan gecelri uyuyamiyor hastamiz yasayan bi olu gibi artik agri kelimesi bile hayati mahvetmeye yetiyor ne yapmamiz lazim

 204. Hayri Özbek Says:

  Merhaba.
  Hastanızın ne sorunu var peki ?

 205. Sevgi Says:

  Merhaba hocam.Sol ust dislerimi cektirmemle beraber sag tarafi kullanmaya basladim,surekli tek tarafli cigneme yaptigimdan midir nedir bir sinir hasarlandi sanirim.Hergun disim agriyor,agri gun icinde siddet degistirerek devam ediyor.Yasim 32 ve anksiyete hastasiyim.her gun devam eden bu agrilar beni mahvediyor.simsek cakma kisa sureli bir agri olmadi fakat bazen karincalanma olur gibi oluyor.Dental bir problem yok.Hastaligim ne olabilir?

 206. Bilge sezgin Says:

  Merhaba hocam 6 ay once dolgu yaptrdim.ağrı gecmeyince kanal tedavisi yaptrdim ve 20 lik dişİmi cektrdim.yüzümde uyusma ve Kanal tedavisi olan dis kokunde agri var bunun nedeni ne olabilir.trigeminal nevralji miyim.

 207. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Trigeminal sinirin hasarı olabilir. Ancak sizi görüp değerlendirmem gerekir. Bu nedenle bana sekreterim aracılığı ile bana ulaşabliir iseniz çözüm ararız.
  Tel: +905309419150

 208. AZAD TELLİOĞLU Says:

  merbabalar hocam;
  eşim 7 aylık hamile ve hamile olmadan önce sağ kulağında uğultu ve ses olduğunu söylemişti.kkb uzmanına götürdüm hiç bir sorun olmadığını söylemişti. ve hamilelik sırasında 3 aydan sonra ara sıra ve hatta şu an yatarken uzanırken sol tarafa yatarken aşırı bir baş dönmesı ile hanımı yataktan kaldırıp toplam 1 dk sürmektedir. biraz araştırdım internetten ve yapılan şikayetlerden aynen okuduğuma göre epley manevrası ile hastam şikayetleri aynıdır. fakat bunu türkiyede kaç doktor var bilmiyorum. eşimin gerçekten dengesi bozulmuş ve ben bile psikolojik depresyona girdim hocam. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ben mardinde oturuyorum hatta diyarbakırada götürmüştüm eşimi. şimdi den tşk ederim. nerede varas eşimi oraya götürecem hocam tlf no: 0 544 352 61 96

 209. Hayri Özbek Says:

  Azad bey merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Ancak eşinizin sorunları daha çok KBB veya Nöroloji ile ilgili. Üzgünüm.

 210. Yıldız Says:

  Merhaba,annem trigeminal nevralji ameliyatı oldu. Şu an yoğun bakımda. Fakat doktorlardan yeterli bilgi alamıyoruz. Ameliyat sonrası çift görme problemi var. Bu normal midir

 211. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. NEREDE AMELİYAT OLDU ?

 212. yeliz yasar Says:

  Hayri Bey iyi geceler,

  ‘auralı migren’ konusunda sizden yardım alabilir miğim ? Umarım mümkündür, öyleyse randevu oluşturacağım.

  Teşekkür ederim,

 213. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Bana tam olarak yakınmanızı anlatırmısınız.

 214. ömer yılgınca Says:

  Saygıdeğer ÜSTADIM . yaklaşık 1 yıldır. belimde ağrı başladı. KMD çekildim. T.SKOR-1,6. -1,8—Z.SKOR.-1,6-0,6–Çıkan sonuçlarım. Ama sağ ayağıma çorabı giyemiyorum eğilemiyorum .Saygıdeğer üstadım o eşsiz bilgilerinize ihtiyacım var. Eğer muayene olmak gerekirse Bulunduğunuz BALCALI hastanesine sizi ziyaret etmek isterim. Saygıdeğer. üstadım. o eşi bulunmaz bilgilerinizden faydalanmak isterim. Saygılarımın kabulünü arz ederim.

 215. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
  TEL: 0530 941 9150
  AĞRISIZ GÜNLER DİLERİM.

 216. Ali Says:

  Hocam merhaba;

  6 Yıl önce makat ve idrar yollarımda yanma oldu. Bir çok doktora gittim en son bir noroloji profesoru beldeki sinirlerin hasarlandığı ve o kısımlara ağrı yaptığını söyledi. Kortizon hapla iyileştim.

  Bundan 1 yıl sonra da (5 yıl önce) ayakta ağırlıkla çalışırken belime bir ağrı girdi yavaş yavaş arttı. Son beş yılda 70 – 80 doktora gittim. Noral terapi, manuel terapi vb birçok tedavi gördüm. Mr sonucunda bel fıtığı görünmüyor. Dayanılmaz ve ilaçla iğneyle azalmayan bir ağrım yanmam ve karıncalanmam var. Daha önce gittiğim noroloji profesorune yine gittim. Norpatik ağrı var dedi. Lyrica-neurontin kullandım. İyileşmedim. Hayattaki en büyük gizem benim için belimdeki sorunun ne olduğudur. Nasıl bir yol izlemeleiyim hocam? Çaresizlik içindeyim. Beldeki sinire blokaj mı yapılmalı?

 217. veysel bozat Says:

  Hocam merhaba.40 yaşındayım Dizlerimde yaklaşık 7 yıldır patella kondromalezi rahatsızlığı var.Evre 4.Önemli derecede yaşantımı olumsuz etkilede.Algoloji Bölümünde kök hücre tedavisi uygulandığına dair yazılar okudum..Yardımcı olabilir misiniz ?Teşekkürler.

 218. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  TABİİ Kİ BİR GÖRELİM ÖNCE. ONA GÖRE KARAR VERELİM. ANCAK SEKRETERİMDEN RANDEVU ALMALISINIZ.
  0530 941 9150
  GEÇMİŞ OLSUN.

 219. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. TABİİ Kİ YARAR GÖREBİLİRSİNİZ. LÜTFEN SEKRETERİMDEN RANDEVU ALIRSANIZ DEĞERLENDİREBİLİRİM.
  SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

 220. sonar Says:

  Hocam merhaba,
  Kısaca kendinmden bahsedeyim ben Afrika liberya,da çalışmaktayım bundan iki yıl önce başlayan ağrılarım oldu sol göğüs ve sırt kürek kemiği tabir ettiğimiz yerlerde başladı, ağrılar sürekli bi şekilde artmaya başladı gitmediğim devlet kurumu ve özel hastahane kalmadı henüz bi sonuca varılmadı. Anjiyo dahi oldum çekilmedik mr film kalmadı. Sırasıyla göğüs cerrahı dahiliye ortopedi nöröloji kardiyoloji,en son olarakta fizik tedavi oldum yani kısaca hemen hemen hepsi her gittiğiğimde elime bir ilaç tutuşturup yolladı. Yani kısaca ben eski ben değilim vücud artık benim değilmiş gibi, ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Şu an halen lyrıca 300mg 2*1 kullanıyorum ama hiç faydasını görmüyorum. Ağrı ve sızılar yüzünden hayatım mahvoldu. Lütfen bana yardımcı olun. Şu an Afrika Liberya,da bulunmaktayım, normal ikametim Adana.

 221. Hayri Özbek Says:

  SİZE MAİL İLE YANIT VERDİM.

 222. mustafa Says:

  merhaba hocam ben hatay dörtyoldan mustafa eşim 45 yaşında eşimde diş ağrıları ile elektrik çarpar gibi başlayan bir ağrı vardı ne kadar diş doktoruna gittiysek bir çare olmadı son olarak diş doktorumuz nöröloji uzmanına görünmemizi istedi gittik mr istedi mr sonucunda beyinde iyi huylu olduğu belirtilen bir tümör olduğu ortaya çıktı adana başkent hastanesinde kadir tufan beye gittik gamma knife tedavisi uyguladı uygulamadan sonra yaklaşık 1 yıl ağrı olmadı 1 yıl sonra gittiğimizde tregiminal nevralji beklenen bir durumdu dedi ağrılar tekrar başladı tümörde küçülmeye başlamış olduğunu gördük başkent hastanesinde algoloji bölümünde yapılan işlemler de ağrıyı geçirmedi ankarada prf ali savaş beye gittik saolsun elinden geleni yaptı ilgilendi 2017 2 defa 2018 yılında 1 defa olmak üzere 3 defa radyo frekans sitemi uyguladı 6 ay kadar geçiyor ama tekrar başlıyor ve şu an ağrı devam ediyorarda bir tegratol 200 ve 400 kullanıyor ağrıyı azda olsa hafifletiyor.ne yapmamız lazım saygılarımla

 223. Hayri Özbek Says:

  merhaba,
  öncelikle geçmiş olsun. şu anda tümör ne durumda ? gerçekten eşinizin sıkıntılı bir süreci var. ama radyofrekans hala en güncel tedavi. arzu ederseniz görebilirim.
  sekreterim aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

 224. emn ylmz Says:

  Merhaba hocam, annem 60 yaşında, 1 yıl önce rahatsızlandı, sırt ve göğüs de şiddetli gezen ağrıları vardı. Daha sonra içinin ürperdiğinden, sinirlerinin bozulduğundan bahsediyordu.Dahiliye doktoru D vitamininin neredeyse sıfırlandığını, B12 nin düşük çıktığını söyleyerek bunların ağrılara ve depresyona neden olabileceğini söyledi.D vit, B12 verdi ve psikaytarti de görsün dedi. Pisikayati anksiyete teşhisi ile Citoles 10 mg verdi. Sonra ağrılar devam edince Romatolg a gittik, o da fibromiyalji teşhisi koydu, ayrıca sırtındaki ağrıların omurlar arasına birleşme olduğundan kaynaklandığını belirtti. Osteocare ve osteoflex verdi, citolese de devam et dedi. Sırt ve göğüs bölgesindeki ağrılar geçti şükür. Ancak 2-3 aydır sol alt çene de kulağa vuran şiddetli ağrısı var. Yatar vaziyette çok şiddetli olup, gündüz daha az hissediyor.KBB kulaklat sıkıntı olmadığını aşırı stresten (kasların çok sertleştiğinden) kaynaklandığını söyledi.Fizik tedavi doktoruna gittik, antidepresanı değiştiridi, symra ve dulester verdi. Şimdi onları kullanıyor ama geceleri ağrısı fazla olduğundan dayanamıyor ve uyuyamıyor.Çene ekleminden olabileceğini düşündük, plastik cerrahi ye gittik, MR (ama ilaçsız), ve panoramik film istedi onlar da temiz çıktı. En son nöroloji doktoru trigeminal nevalji olabileceğini söyleyip, kas gevşetici muscoflex duo verdi, bir hafta kullan geçmezse symranın dozunu arttır dedi. Ama annemin ağrıları geçmediğinden morali çok bozuk. Hocam trigeminal nevralji de ağrının sadece gece olması gibi bir durum olabilir mi?Ne yapmamızı önerirsiniz?Hangi bölüme gideceğimizi şaşırdık artık.Sayabildiğim kadarıyla 6 farklı bölüme gitmişiz.

 225. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  annenizin zor bir kliniği var. ben trigeminal nevralji düşünmüyorum. ciddi bir psikiyatrik yaklaşım gerekir.
  bu anlamda araştırmak daha iyi olacaktır.
  sağlık dilerim.

 226. Gamze Says:

  Merhabalar ben 22yaşındayım bana 10gün önce trigeminal nevralji tanısı konuldu sol gözümde şişme ve ağrı var tegretol 200kullanıyorum ama bi faydasını görmüyorum bu normal mi

 227. Hayri Özbek Says:

  Günaydın,
  Çok geçmiş olsun. Sizi görmem ve muayene etmem gerekiyor. Sekreterimden randevu alabilirsiniz.
  0530 941 9150

 228. Elife Says:

  Merhaba hocam, bundan 4buçuk yıl önce bel fıtığı ile tanıştım ne kadar inkar etmek istememde görüştüğüm doktorlar 1 tane fıtığın var dediler. Fakat şöyle bir sorunum var herkeste bel fıtığı var ama kimse benim kadar perişan değil inanın. Eskiden sadece soğukta şiddetleniyordu şimdi yaz kış demiyor sürekli belim taş gibi egzersiz deseniz yapıyorum sürekli ayakta durmuyorum ya da sürekli istirahat etmiyorum fakat artık son 4-5 aydır ağrısız hiç bir anım olmadı diyebilirim. 32 yaşındayım kilo boy oranım gayet dengeli o yüzden ameliyat önermedi doktorlar ki bende istemiyorum. Ama ben artık sürekli bacağımı sürüklemekten, yatakta istediğim gibi dönenmemekten hareket özgürlüğümün kısıtlanmasından ve şu an için bedenimin sağ tarafının uyuşuk gibi olmasından çok yoruldum. Çoğu zaman eski günlerimi düşünüyorum yaşam kalitem yerlerde hiç bir şey yapmak istemiyorum. Uzun araştırmalarım sonucu ilk defa duyduğum algoloji branşı bana çare olabilir mi size geleyim mi diye sormak istedim. Çünkü benim gibi olup belden iğne yaptıranları ve çok iyi sonuçlar alan kişileri duydum araştırmadığım da yaşadığım yere en yakın siz vardınız işinin ehli. Gelsem olur mu hocam :(

 229. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Siz algolojiden yarar görürsünüz. Eğer bana gelmek isterseniz buyrun gelin.
  Sekreterim ile 0530 941 91 50 den iletişim sağlayabilirsiniz.
  Elife hanım ağrısı bir yaşam dilerim.

 230. Cengiz Demirtas Says:

  Sayin Hayri Hocam merhaba
  Ben 13 senedir MS liyim bu 13 sene icinde hic bir atak gecirmedim 24 gun once sag tarafim basimdan aayak parmaklarima kadar karincalanma, hissiyat kaybi ve guc kaybi olustu biraz bel ve omuz tarafinda daha fazla uyusukluk hissi car hocam. Hastahaneye yattigimda 3 gun boyunca Steroid uygulandi ve baska birsey uygulamadilar ve sag tarafimda uyusukluk ve guc kaybi kaldi bununla beraber cok yoruluyorum biliyorum ki omur ilik beyin ve omurilik kolonu bir biri ile celisen sinyaller gondermesinden yorgunlik verdigini anliyorum. Benim sorum hocam baska bir tedavi sekli varmidir? Fizik terapi nin disinda ne yapmam gerekiyor ? Yoksa bu sekilde yasamaya alismammi lazim? Cok tesekkur ederim simdiden hocam iyi calismalar.

 231. Hayri Özbek Says:

  Öncelikle merhaba,
  anlattıklarınız bir nöropati tablosu gibi. bence bir ağrı uzmanı veya merkezine gitmenizdir.
  sağlıkla.

 232. Salih özcan Says:

  BEL BOLGESI VE KARIN CEVRESINI KOMPLE SARAN BI AGRIYLA BASLADI 3 AY SONRASINDA KALCALARIM AGIRMAYA BASLADI DAHA SONRA TUM VUCUDUMDA DA GEZEN AGRILAR BASLADI AS/R.A/BAĞ DOKUSU HİÇ BIRI YOK TUM KAN DEĞERLERIMDE NORMAL HER IKI KALCAMDADA AGRI OLUYOR MINIMAL EFFUZYON VARDI GECTI ARTIK YOK TERTEMIZ AMA KALCALARIM YINE AGRIYOR VE TUM VUCUTTA GEZEN AĞRILARIM VAR SOĞUK IŞLEDIMI BEL ÇEVREMDEKI AĞRILAR AZITIYOR PSIKOLOJIYE GITTIM KULLANIYORUM ALAKASI YOK TOMOGRAFI CEKILDIM TEMIZ SAKROILIAK MRLARIM TERTEMIZ SADECE BELIMDE L5 VERTEBRA SAKRALIZE CIKTI ODA 5 AY ONCEKI MR DA YOK YENI MR DA VAR BU BIRLESIK KEMIK KALCALARIMA BELIMIN YANLARINA BU KADAR AGRI VEREBILIRMI GEZEN AGRILARIM NIYE OLUYOR GITMEDIGIM YER KALMADI TESHIS YOK KALCALARIM AGIRMASA BARI ONA RAZIYIM
  FTR PROFESÖRÜNE GITTIM ROMATOLOJIYE GITTIM FIZIK BILE VERMEDILER
  HASTALIK HASTASI OLDUĞUMU SANAN VAR BEN NE YAPMALIYIM HOCAM ALLAH AŞKINA SÖYLEYIN

 233. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Size önerim en yakın ağrı merkezine gitmenizdir.

 234. Serdar demir Says:

  Hocam kolay gelsin ismim Serdar yaklaşık 19 yıl önce bi kaza geçirdim sağ bacağımın sağ dış tarafa bakan kısmindan ameliyat oldum platin takmişlardı yaklaşık 3 ay sonra tekrar platini almak icin tekrar ameliyat yaptilar daha sonra 17 yıl önce bi düşme sonucu sol kolum kirıldı dirsekten ondanda ameliyat oldum bu seneye kadar Allah a sukur hic bir problem yoktu bu yil bacagim uyusmaya basladi kolumun icinde agri basladi dayanilmaz hale geliyor sol kolumla neredeyse parayi bile tutamaz hale geliyorum bunun nedeni ne olabilir acaba tesekurler

 235. Hayri Özbek Says:

  Serdar bey merhaba,
  Sizi bir görmem gerekir. Belki biz belki de ortopedi çözüm arayacak.
  Sağlık dilerim.

 236. Azad Düzsöz Says:

  Merhaba hocam ben yaklaşık 3 senedir bel agrısı çekiyorum belden ziyade kalçam aşırı derecede cok ağrıyor bunun için hastahaneye gittim bel fıtığı olduğunu söylediler amaşuna hiç anlam veremedim sürekli kalçama vuruyor ilaç hiç fayda etmiyor bunun için ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 237. Rasim Says:

  Hocam merhabalar. Diyarbakır’da çalışıyorum prof Dr. Haktan KARAMAN hocam yönlendirdi tıp fakültesi algoloji bolumunden. 2019 yazında ulasamadim size. 2015 de boynumda omur ılık daralmasindan ameliyat oldum bacağımda bu gün bile geçmeyen bı yanma hissi var sol diz kapağının üstünden sol kalçama uzanan arka kısmında özellikle bu yanma oturamiyorum üzerine yatamıyorum. Lyrica laroksil norontin vs ilaçları raporlu 2 ser sene kullandım nafile.
  Haktan hocamın hastasıyım sizinde görmenizi istedi size nasil ulaşabilirim.

 238. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  BENİ ARAYIN. SEKRETERİMİN NUMARASI 530 9419150

 239. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  YAKINMANIZ MUHTEMEL BİR PİRİFORMİS SENDROMUNA BENZEMEKTE. ANCAK MUAYENE ETMEDEN KARAR VERMEK ZOR. BU NEDENLE BANA VEYA BAŞKA BİR UZMANA GÖRÜNMENİZ GEREKİR.
  EĞER ADANA İÇİ VEYA YAKININDA İSENİZ SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
  SAĞLIK DİLERİM.
  GSM: 0530 9419150

 240. Servet güç Says:

  Hocam merhaba 20 yaş dis cekimi sonrasi sag alt cene ve dilimde yanma ve uyusukluk olustu.uyusukluk buyuk olcude gecti ama yanma kaldi..ilaclarda pek etki etmiyor hocam bana ne önererirsiniz.sfenopalatin rf diye biseyden bahsetti doktorum bi riski varmidir veya ise yararmi saygilar

 241. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. HANGİ ŞEHİRDE OTURMAKTASINIZ. SFENOPALATİN BLOK VEYA RFT OLABİLİR. ANCAK GÖRMEM GEREKİR. BELKİ DE SADECE İLAÇ KULLANACAKSINIZ.

 242. Bülent Sungur Says:

  Nereden başlasam nasıl anlatsam bilimiyorum, annem 2016 yılından beri yüz ağrları çekiyordu 2019 yılında trigeminal nevralji tanısı konuldu önce ilaçlar verildi ama bir işe yaramadı, sonra 2019 mart ayında mikrovasküler dekomrasyon yapıldı ve ilaç kullanmaya devam ediyor ama hala yüsz ağrısı devam ediyor (çakma veye elektirik çarpar tarzda değil) diş ağrısı gibi gitmedigimiz doktor ve hastane kalmadı. (artık benim aklıma acaba tümör,ur,veya bir kist mi var sorusu geliyor çok zor durumdayız ne yapabiliriz bize yardımcı olabilirmisiniz).

 243. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. ANNENİZİ GÖRMEM GEREKİR. SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
  TEL: 0530 941 91 50
  İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUM.

 244. Nazlı Batan Says:

  Hayırlı günler hocam 5 ay önce epidural+spinal kombine anestezi yöntemiyle ikinci çocuğumu doğurdum. Ancak epidural delikten beyin omurilik sıvısı kaçağı oluştu ve 2 ay şiddetli baş ağrısı çektim. Emzirdiğim için ilaç kullanamadım. Doktorumun önerisiyle 3 tl su ve kahve tükettim. Sonrasında baş ağrılarım hafifledi ancak 2 ay kadar da kulaklarımda basınç hissi oluşmaya ve tıkanıp açılmaya ve uğuldamaya başladı. 1 ay önce sağ kulağım kendiliğinden düzeldi. Ancak sol kulağım halen uğulduyor ve ara ara damarlarda ağrı ve kaşınma hissi oluyor. Bunlar normal bir süreç mi hocam? Kronik bir hale dönüşmesinden çok korkuyorum. Bu arada beyin MR, kulak MR, işitme testleri temiz çıktı. Boyun MR da düzleşme olduğu söylendi yalnızca. Son 2 aydır sabah akşam 1 adet betaserc ve sabahları 1 adet benexol kullanıyorum. Önerebileceğiniz bir çözüm var mıdır? Yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 245. Zekeriya Says:

  Öncelikle cevabınız için şimdiden teşekkürler 3 aydır sırt ağrım var birden başladı soğuk algınlığı olarak düşündüm nefes alırken batma oluyordu şuan halen ağrım var yurtdışındayım muayene olamadım ilaç olarak paresetamol bulabildim bir Öner’iniz olabilir mi şuan burada muayene olma şanşımda yok

 246. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Bence iyiye gidiyor sorunlar. Ancak yine de bir değerlendirme gerekir. Nerede oturmaktasınız bilmiyorum. Eğer benim görmemi isterseniz sekreterim aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.
  İyi akşamlar dilerim.
  Tel: 00905309419150

 247. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Bana göre bir sağlık merkezinde muayene olmanız şart. Ancak çözüm bu şekilde sağlanabilir.
  İyi akşamlar dilerim.

 248. Eda Says:

  Merhaba hocam,3 aydır geçmeyen dil,dudak ve damaklarımda yanma,ağrı ve uyuşma yaşıyorum.Kan testlerim normal,tiroid normal.Ana testi normal.Bu durumun öncesinde ilk defa tek doz avmigran içmiştim ve ardından bu durum ortaya çıktı.Yanan ağız sendromundan şüpheleniliyor.Hocam algolojide bu durumumla ilgili ne tür bir tedavi uygulanabilinir?İstanbulda yaşıyorum.Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.Çaresiz durumdayım.Şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar…

 249. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. YAKINMALARINIZ BİR NÖROPATİK GİBİ DURMAKTA. BU NEDENLE BİR AĞRI MERKEZİNE GİTMENİZİ ÖNERİRİM. İSTANBUL’ DA SEÇENEKLERİNİZ VAR.
  SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

 250. Dicle Says:

  Merhabalar hala Adana devlet hastanesi nde çalışıyor musunuz ???

 251. Dicle Says:

  Algoloji tedavileri devlet hastanesinde oluyor mu??

 252. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  HAYIR ARTIK ÇALIŞMIYORUM. SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

 253. İsmet Says:

  Merhaba hocam iyi çalışmalar dilerim.Benim 3 aydır geçmeyen bir baş ağrım var resmen benimle birlikte yaşıyor hayatımı çok olumsuz etkiliyor.4 Kasımda doğum yaptım Aralık sonu şiddetli bir baş ağrısı başladı nöroloji gittim mr çekti apranax verdi ağrı kesici ne kullandıysam geçmedi psikyartri duloxx verdi o da kesinlikle geçirmedi.Ağrım başımın arka kısmından tepeye doğru tüm başımı bölge bölge geziyor bıçak saplanır gibi keskin bir ağrı ve yanma hissi oluyor ağrı o kadar kötü geliyorki ifade etmekte zorlanıyorum batıcı bir ağrı alın kısmımda ağrı yok sağ ve sol arka kısımdan tepeye geliyor ağrısız bir günüm geçmiyor baş ağrısı çok kötü bir durummuş ailem ve çocuklarımla ilgilenmekte zorlanıyorum hergun uyandığımda bugün ağrımaz umuduyla günlerim geçiyor sizin çok iyi bir prof.olduğunuz için çare bulabilirmiyiz bu ağrıma eskisi gibi olmak istiyorum ağrısız bir hayat istiyorum hocam şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 254. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  GEÇ DÖNDÜM KUSURA BAKMAYIN. SEKRETERİM ARACILIĞI İLE BENİMLE HABERLEŞEBİLİRSİNİZ.
  SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.
  TEL: 0530 9419150

 255. MEHMET ALİ GÜZEL Says:

  HOCAM ÖNCELİKLE MERHBALAR BUNDAN 1 YIL ÖNCE BEN SAĞ KALÇAMI SERT CİSİME VURDUM ONDAN 2 AY SONRA SAĞ KLAÇAMDA AĞRILAR ARTI EMAR ÇEKTİM KEMİKTE ÖDEM VAR DENİLDİ BEN Bİ KAÇ HAFTA EVDE KADLIM AĞRILARIM ARTMAYA BAŞLADI URFADA ÖZEL HASTANEDE AMELİYAT OLDUM ÖDEMİ ÇIKARDILAR SONRA BANA 1 AY SONRA İLEŞECEĞİMİ DEDİLER AMA 3 AY GEÇTİ İLEŞMEDİM DOKTORUM BANA DEDİ GİT BAŞKA DOKTARA BENİM YAPACAK BİŞİYİM YOK BENDE ALGOLOJİ BÖLÜMÜNDE 2 KEZ İĞNE TEDAVİSİ OLDUM AMA AĞRILARIM YİNE ÇOK VAR 1 YIL OLDU TAM AĞRI KESİCİYLE YAŞIYORUM ALGOLOJİ DOKTORU SİZİ ÖNERDİ KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İÇİN BANA OLURMU HOCAM FAYDASI VARMIDIR

 256. Hayri Özbek Says:

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Sizi bir muayene etmem gerekir. Sonra da nasıl bir tedavi yapılır. Ona karar veririz.
  Sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.
  Tel: 0530 941 9150

 257. Numan Feyzioğlu Says:

  Merhaba hocam. Bende en ufak bir stres,sinir, baskıda anormal şekilde ani yüz kızarması, ateş basması ve terlemesi mevcut. Bununla ilgili doktor kontrolünde uzunca süre antidepresan kullanmama rağmen çözüm bulamadım. Kan ve hormon değerlerim normal değerlerde çıktı. Bu rahatsızlığı uzmanlar sempatik sinir sistemi hiperaktivitesi aşırı çalışması olarak belirtiyor. Bu hastalık ile ilgili göğüs cerrahisi klipsli ets ameliyatı yapıyor ama reflex terleme yanetkisi mevcut. Algoloji bölümünde stellat ganglion blokajının bu rahatsızlık için etkili olacağını bir kaç kişiden duydum. Size sorum hocam bu Blokaj tedavisi bu rahatsızlığı tedavi edermi?

 258. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. YARARI OLABİLİR.SİZİ GÖRMEM GEREKİR. ASİSTANIMDAN RANDEVÜ ALABİLİRSİNİZ.
  TEL: 0530 941 9150

 259. Murat Açıkses Says:

  Sayın hocam, adana da ikamet ediyorum. yaklaşık 20 yıldır burger hastasıyım. 500 metre den sonra ayaklarımda ağrılar başlıyor ve 1 km ye ulaşınca artık, yürüyemez oldum. çeşitli illerde bir çok dr ile görüştüm. 5 yıl önce sağ bacağıma stend takıldı. 2-3 yıl rahatladım. ama en ağrılarım tekrar başladı. şuan iki bacağım da özellikle sağ bacağım ana damar tamamen tıkalı. kılcal damarlardan besleniyorum. aşırı derece sigara tiryakisiyim. ne yaptıysam bırakamadım. bir yakınımdan isminizi duydum. SEMPATİK BLOKAJ adında bir tedavi uygulamışsınız babasına ve memnun kalmışlar. acaba bu tedavi yöntemiyle bana da yardımcı olabilir misiniz. selam ve saygılarımla..

 260. Hayri Özbek Says:

  MERHABA,
  ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. BANA SEKRETERİM ARACILIĞI İLE ULAŞABİLİRSİNİZ. TEL: 0530 9419150
  AYRICA İNSTAGRAMDAN DA YAZABİLİRSİNİZ. SAYFAM algoloji01
  SAĞLIK DİLERİM

 261. Erhan çelik Says:

  Hocam merhabalar hatayda ikamet etmekteyim.Benim rahatsızlığım idrar yolu ve testislerde ağrı ve rahatsızlık hissi.üroloji bölümüne gittim idrar tahlilleri ve ultrason ile bakildi.Urolojik bi sorununuz yok denildi.Fakat benim ağrılarım devam ediyor.Bazen anüs bölgesindede acı veriyor.Puendal sinir sıkışması olabilir mi bilemiyorum.Bana uygun bir öneri veya tedaviniz var mı.Şimdiden teşekürler

 262. Hayri Özbek Says:

  Erhan bey merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Bana sekreterim kanalı ile ulaşabilirsiniz. Geldiğinizde çözüm seçeneklerine birlikte bakarız.
  Sağlıklı ve ağrısız günler dilerim.
  emel hanım: 0530 941 9150

Leave a Reply